Райнер Марія Рільке “Згаси мій зір” Аналіз

аналіз згаси мій зір рільке Аналіз твору

Рільке “Згаси мій зір” аналіз вірша

Автор -Райнер Марія Рільке

Рік написання – 1897

Вірш Рільке “Згаси мій зір” входить до циклу “Книга прощі” у збірці “Книги годин”, над якою поет працював з 1899 по 1903 рр. Збірка було створено у 1901 р. В основі враження від мандрів Україною та Росією 1900 р., зокрема перебування Рільке у Києві.

Провідний мотив твору “Згаси мій зір” – це мотив органічного злиття поета з “живим космосом”, стихіями природи, що творять життя.

В основі вірша лежить такий художній прийом як антитеза. Антитеза наголошує силу віри ліричного героя в Бога: які б перепони не стояли на його шляху до Господа, він все здолає.

Ліричний герой Рільке прагне духовної єдності зі світом, із Богом. І Бог Рільке – це життя, що пульсує в речах та істотах. Це «темний Бог», що затаївся «в глибині речей».

В останніх рядках вірша звучить його ідея. Ліричний герой так злитий з Господом, що навіть Бог не може позбавити його цієї єдності.

Поезію написано у формі звертання. Автор натякав на те, що коли в людини забрати слух і зір, відчуття й почуття, переживання й думки, а зрештою, і саму плоть, то те, що залишиться, буде Бог, Єдине. “Бог” – це життя, що пульсував в речах та істотах, найрізноманітніших прояви стихійної життєвої сили.

Рільке “Згаси мій зір” вірш

Згаси мій зір – я все ж тебе знайду,
Замкни мій слух – я все ж тебе почую,
Я і без ніг до тебе домандрую,
Без уст тобі обітницю складу.

Відломиш руки – я тоді тебе
Впіймаю серцем. Наче між долонь,

А спиниш серце – мозок запульсує;
Коли ж ти вкинеш в мозок мій огонь,
Тебе в крові палючій понесу я.

Переклад М. Бажана

Ви можете доповнити аналіз вірша “Згаси мій зір” через форму коментарів, щоб допомогти своїм одноліткам.

Вірш «Згаси мій зір» слухати аудіо

Оцініть статтю
Додати коментар