Реферат про гусеподібних

лебеді Зоологія

Повідомлення про гусеподібних, загін водоплавних птахів, коротко викладене в цій статті.

Реферат “Гусеподібні”

Загін гусеподібних розділяється на 2 окремих сімейства – Паламед і качині. Загін гусеподібних налічує близько 200 видів, і велика їх частина належить до сімейства качиних. Вчені припускають, що вони з’явилися в крейдяний період, так як археологами перші їх залишки були виявлені в крейдяних пластах. Їх предками були давні наземні стародавні рослиноїдні птахи, які за своєю будовою нагадували куроподібних представників. Вони і сьогодні є найближчими родичами гусеподібних.

Де живуть гусеподібні?

Живуть у всіх куточках планети, крім Антарктиди. Переважно вони селяться біля водойм, так їх життя тісно пов’язане з водою. Перелітними є тільки ті птахи, які живуть в районах з холодним або помірним кліматом. Гусеподібні прекрасні плавці. Харчуються рослинністю, рибою і водними безхребетними тваринами.

Найпоширеніші гусеподібні представники – качки, гуси, лебеді.

Характеристика гусеподібних

Птахи загону мають загальні риси зовнішньої будови. Вони середнього або великого розміру з укороченими ногами і довгою шиєю. Маса гусеподібних в залежності від виду коливається від 13 кг (лебідь-шипун) до 200 г (чирянка мала).

Риси зовнішньої будови обумовлені водним способом життя. Наприклад, подовжена шия допомагає добувати їжу з води. Особлива плавальна перетинка, яка з’єднує на кожній нозі 3 передніх пальця, обумовлює швидке пересування птиці по воді. Дзьоб сплощений і широкий. У казарок та гусей утворюється апарат для щипання трави, у річкових качок – цідильний апарат, у крохалів рогові пластинки утримують спійману рибу.

Оперення водонепроникне і часто строкате. Особливі залози в шкірі і у куприку виділяють секрет, який змазує пір’я. Тому гусеподібні так багато часу приділяють догляду за пір’ям. Добре розвинений шар підшкірного жиру і пуху забезпечує прекрасну теплоізоляцію.

Спосіб життя гусеподібних

Основа раціону качиних – це насіння і соковиті частини водних рослин, водні безхребетні, дрібна риба. Вони проціджують поверхневий шар води, коли добувають їжу. Гуси переважно годуються на суші. Вони збирають насіння злаків, щипають молоду зелень.

У період міграцій деякі види здатні долати великі відстані від узбережжя Європи до Таймиру і Ямалу. Види качок є ближніми мігрантами, і холодний сезон проводять в північній півкулі, недалеко від льодового постійного покриву.

Забарвлення залежить від видового різноманіття. Моногамні види характеризуються яскравим забарвленням у самців і сезонним оперенням у самок. У шлюбний період качки мають яскраве оперення, після чого воно змінюється на літнє тьмяне забарвлення. В інших видів (гусей або лебедів) оперення не стає таким яскравим, як в качиних.

Гусеподібним притаманні 2 линьки в році. Літня або повна линька характеризується випаданням рульового, махового, контурного пір’я. Після цього птах від 3 до 7 тижнів не може літати. Як правило, річна зміна оперення починається в травні і затягується до першої половини серпня.

Осіння линька починається у вересні – жовтні. У цей період змінюються контурні пера. Закінчується вона з приходом зими.

Чим харчуються гусеподібні?

Гусеподібні відносяться до виводкових птахів. Розмножуються вони раз на рік. Вони гніздяться на берегах водойм. Зазвичай самка відкладає 2-5 яєць, які висиджує до 25 днів. Пташенята народжуються зрячими, добре розвиненими, покриті густим пушком. Практично через добу після виходу з яйця вони можуть йти за матір’ю і добувати самостійно корм. Через 2 – 4 місяці пташенята можуть літати. Такі представники гусеподібних як гуси, лебеді, галагаза є моногамними, коли обоє батьків піклуються про своє потомство. Статева зрілість настає на 3 весну їх життя. Хоча деякі самки гусеподібних в кінці першого року свого життя намагаються розмножуватися.

Значення гусеподібних

Гусеподібні є важливою харчовою ланкою в природі. Велика частина представників гусеподібних є об’єктами промислу, що обумовлено їх цінних пухом і м’ясом. Також вони вже давно одомашнені людиною.

До Червоної Міжнародної книги занесені такі представники – гага звичайна, лебідь-шипун, лебідь малий, краснодзьоба казарка.

Сподіваємося інформація про гусеподібних допоможе Вам розширити свої знання в області біології і підготуватися до заняття.

Оцініть статтю
Додати коментар