Рецензія до твору Мольєра “Міщанин-шляхтич”

міщанин шляхтич сюжет Зарубіжна література

Скласти рецензію твору “Міщанин шляхтич” Мольєра можна використовуючи викладений нижче варіант.

Рецензія до твору Мольєра “Міщанин-шляхтич”

Міщанин-шляхтич” – комедія в 5 діях, написана Ж.Б. Мольєром.

Головний герой цього твору – пан Журден, міщанин, якому для повного щастя необхідно дворянське звання. Також в комедії присутні: дружина Журдена, їхня дочка Люсіль, закоханий в неї юнак Клеонт, служниця Ніколь, маркіза Доримена і граф Дорант.

Дія комедії відбувається в будинку Журдена. Люсіль хоче вийти заміж за Клеонта, але її батько проти цього шлюбу, тому що Клеонт не дворянин. Тому молодий хлопець йде на хитрість – він одягає турецький костюм і видає себе за сина султана. Поміщик вірить йому і дає згоду на шлюб своєї дочки.

Читається твір на одному диханні, легко, цікаво. У п’єсі багато дотепних жартів та відомих афоризмів.

У комедії висміюється пристрасне бажання здаватися тими, ким ми не є. Мольєр доводить нам на прикладі пана Журдена, що за гроші розум не купиш. Нехай і зустрічають по одягу, але проводжають-то по розуму.

Комедія засуджує тих, хто зневажливо ставиться до свого походження, до традицій свого класу. Адже не почесне звання робить людину людиною, а її особисті якості. У житті потрібно займатися своєю справою, це завжди буде почесним і гідним.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ксенія

    там 5 дій, про що написано у вашій іншій статті) інколи виникає враження, що статті пишуть різні люди, і ніхто після них не перевіряє помилки (перекладацькі та через неуважність)
    зайвого копірайтера чи редактора не вистачає, аби весь вкладений труд справді високо цінився

    Відповіcти