Річард Фейнман біографія та цікаві факти

Фізики

Річард Фейнман біографія американського фізика викладена в цій статті. Річард Фейнман цікаві факти розкажуть про життя вченого більше невідомого.

Річард Фейнман біографія і цікаві факти

Річард Філліпс Фейнман народився 11 травня 1918 року в Нью-Йорку.

Разом зі своїм шкільним приятелем Фейнман влаштовував для сусідів вистави, показуючи нехитрі хімічні фокуси. Він сам заробляв гроші ще в школі лагодженням радіоприймачів.

Після закінчення середньої школи в 1935 р Фейнман вступив в Маcсачусетський технологічний інститут (МТІ) і в 1939 році закінчив його з дипломом бакалавра з фізики. У 1942 захистив докторську дисертацію з фізики.

У 1943-1945 роках входив до числа розробників атомної бомби в Лос-Аламосі. Розробив метод інтегрування по траєкторіях в квантовій механіці (1948), а також так званий метод діаграм Фейнмана (1949) в квантовій теорії поля, з допомогою яких можна пояснювати перетворення елементарних частинок.

За внесок до квантової електродинаміки отримав у 1965 році Нобелівську премію з фізики (разом з Дж. Швінгером та С. Томонагою). Зіграв ключову роль у розслідуванні причин катастрофи космічного човника «Челленджер» у 1986 році.

Наукові праці стосуються актуальних питань сучасної фізики, зокрема квантової теорії поля, квантової електродинаміки, фізики елементарних частинок, теорії гравітації. Спільно з Маррі Гелл-Маном створив кількісну теорію слабких взаємодій.

Фейнман є автором 3-томного підручника «Фейнманівські лекції з фізики» і багатьох науково-популярних книг. Оригінальність мислення і артистизм Фейнмана як лектора вплинули на ціле покоління студентів-фізиків.

Однією з найбільш вдалих його ідей було застосування принципу найменшої дії, заснованого на припущенні про те, що природа вибирає для досягнення певної мети найбільш економічний шлях.

Він був серед тих, хто був присутній при перших випробуваннях атомної бомби.

Фейнман був тричі одружений. У 1960 р його третьою дружиною стала Гвенет Ховарт. У них народилися син і дочка.

Фейнман із задоволенням грав на барабанах “бонго”, вивчав японську мову, малював і займався живописом, брав участь в дешифруванні текстів майя і виявляв жвавий інтерес до чудес парапсихології, ставлячись до них, однак, з неабиякою часткою скепсису.

Фейнман був членом Американського фізичного товариства, Бразильської академії наук і Лондонського королівського товариства. Він був обраний членом Національної академії наук США, але пізніше вийшов у відставку.

Помер Фейнман 15 лютого 1988 року після тривалої боротьби з раком.

Оцініть статтю
Додати коментар