Ч. Діккенс «Різдвяна пісня у прозі» головні герої
Головні герої:
- Ебенейзер Скрудж – головний герой,
- Фен – сестра Скруджа
- Фред – племінник Скруджа,
- привид Марлей,
- духи Різдва. Це символи добра та милосердя.
- Боб Кретчет (писар)
«Різдвяна пісня у прозі» характеристика Скруджа
Головний герой «Різдвяна пісня в прозі» – власник торгового союзу «Скрудж і Марлей» Скрудж. Це була дуже скупа і жорстока людина. «Через холод у душі і вся постать його немов заморозилась: ніс загострився, щоки зморщилися, хода стала скутою, очі почервоніли, тонкі губи посиніли, а голос хитрий та прикрий скрипів». Люди боялися і не любили його. Скрудж не поважав свята, вважав це нісенітницею, не вмів радіти.
Увечері перед Різдвом він образив племінника, вилаяв свого працівника. А вночі до нього з’явився привид товариша і компаньйона Марлей, про який він давно забув. Привид Марлей розповів, як він тепер кається і страждає від того, що не робив добрих справ за життя. І пообіцяв, що Скрудж вночі зустрінеться з Духом Минулого, Духом Настоящого і Духом Майбутнього Різдва.
Подорож Скруджа у своє дитинство, в теперішнє та майбутнє допомогли йому багато чого зрозуміти. Це так вплинуло на нього, що він зробився зовсім іншою людиною – давав щедрі пожертви бідним, допоміг сім’ї клерка Боба, привітно ставився до племінника – сина улюбленої сестри Фен.
Скрудж | |
Риси характеру й поведінка | Зовнішність |
«жмикрут» (пояснити значення слова) «умів схопити людину як кліщами, придушити, скрутити» «старий грішник» «заздрий, жадний» «твердий, як кремінь» «ніяке кресало не могло викресати з нього благородної іскри» «скритний, потайний, як той слимак» «холод у душі» | «постать його немов заморозилася» «ніс загострився» «щоки зморщилися» «хода стала скутою» «очі почервоніли» «тонкі губи посиніли» «голос хитрий та прикрий скрипів» «холодний іній лежав у нього на голові, на бровах і на сухім підборідді» |
«Скрудж всюди носив з собою холод…» «Ніяка спека не могла зігріти Скруджа, ніякий холод не морозив його…» «Не було вітру жорстокішого за Скруджа, снігу упертішого, дощу такого невблаганного, як Скрудж. Злива, град, сніг, сльота мали тільки одну кращу за нього прикмету, — вони бувають часами щедрі, а Скрудж – ніколи». |
«Різдвяна пісня у прозі» характеристика духів Різдва
Фантастичні образи трьох Духів Різдва покликані змусити душу Скруджа здригнутися, перетворити людиноненависника в людинолюба.
Дух Минулого Різдва схожий на дитину і має в собі джерело незгасимого, яскравого світла — можливо, це те найкраще, що є в людях у дитинстві і що вони з часом старанно прагнуть приховати.
Дух Нинішнього Різдва — життєрадісний, сильний, веселий. З усіх трьох Духів він — найенергійніший і найприємніший. Можливо, тому, що це Різдво — його, і Скрудж може змінитися на краще саме нині.
Дух Майбутнього Різдва — найпохмуріша постать, невизначена, мовчазна. Він має такий вигляд, очевидно, через те, що нічого приємного показати Скруджу не зможе. Смерть, зрада, радість людей через його загибель — все це вражає і разом з тим зцілює душу героя.
«Різдвяна пісня у прозі» характеристика Марлея
Марлей з’являється з того світу, щоб Скрудж прислухався до нього та змінився!
«У людини душа не повинна бути замкнена, — треба, щоб вона завжди зустрічалася зі своїми близькими, щоб мала співчуття до інших; коли душа не робила цього за життя, то мусить спокутувати по смерті».
За життя про Марлея казали, що в нього немає серця. А так як Скруджа задовольняють ті ж самі речі, що тішили й Марлея, то він отримує можливість побачити, якими можуть бути душевні муки після смерті, якщо він не зміниться поки живий.
Марлей після смерті усвідомив, що головним ділом життя мало бути не накопичення багатств. «Моє діло мусило бути — всі люди, спільне добро. Любов, співчуття, терпіння, доброчинність, — оце все було діло! Торгові справи були тільки краплею того моря справ, що мені було призначено».
мне надо были характеристики всех героев с этого разказа, а не одного Скруджа!!! Исправте пж, а то мне не очень удобно да и другим тоже, а покашто ДИЗАЙК!!!!!
Не ДИЗАЙК!!!!! а ДИЗЛАЙК!!!!!
Глаза разбуй
эммм, чел, люди не обязаны подстраиваться под то что тебе «надо». если так надо, то сам/а бери и делай
А скільки років племіннику Ібенеза Скруджа? Скажіть будьласка
Класс
Если честно помогли ))) спасибо
Писать научись.
ти в свойому розумі?