Опис духів (привидів) “Різдвяна пісня в прозі”

духи різдва опис різдвяна пісня в прозі 6клас

Опис трьох духів “Різдвяна пісня в прозі” допоможе зрозуміти, який вплив мали привиди на скнару Скруджа. Опис 3 духів Різдва та їх характеристика допоможуть виділити найголовнішу інформацію.

Опис духів “Різдвяна пісня в прозі”

До головного героя Скруджа з’являлися три духи Різдва: минулого, теперішнього та майбутнього.

“Різдвяна пісня в прозі” дух минулого Різдва

“Різдвяна пісня в прозі” перший із трьох привидів був – Дух минулого Різдва.

Дух повідомляє Скруджу, що з’явився заради його «оздоровлення». На вигляд він маленький, і поєднує в собі риси молодості і старості. Таким чином, він одночасно представляє дитинство і також довгий плин часу.
З його голови сяє світло, символізуючи просвітлення, яке пам’ять може дати, якщо ми вчимося з минулого.
Привид показує Скруджу сцени з багатьох Різдвяних свят у його минулому.
Він показує Скруджу його сестру і змушує його відчувати провину за те, що не ставився до свого племінника краще.
Він показує йому щедрість Феззівіга як роботодавця, що змушує його почуватися неспокійно через його ставлення до свого клерка Боба Кретчіта.
Привид показує Скруджу, як його любов до грошей змусила його втратити Белль і щасливу сім’ю, яку вона могла йому подарувати.
Скрудж більше не хоче бачити. Він намагається загасити світло Привида, але світло від голови духа все одно сяє, вказуючи на те, що осяяння сумління Скруджа, яке розпочав Привид, неможливо скасувати.

“Скрудж побачив перед собою дуже дивну істоту, схожу на дитину, але ще більше на старого, котрий наче в якусь надприродну підзорну трубу віддалився від нього на таку відстань, що його можна було сприйняти за дитину. Його довге волосся, що розсипалося по плечах, було білим, як у дуже літньої людини, однак на обличчі не проступало жодної зморщечки, а на щоках грав ніжний рум’янець. Руки в нього були дуже довгі й мускулисті, а кисті рук справляли враження незвичайної сили. Ноги – оголені так само, як і руки, – вражали досконалістю форм. Одягнена ця істота була в білосніжну туніку, підперезану дивним блискучим поясом, і тримала в руці зелену гілку гостролисту, а поли одежі, контрастуючи з цим символом зими, були прикрашені живими квітами.

Але найдивніше, що яскравий струмінь світла вибивався в нього з маківки й освітлював усю його фігуру. Певно, через це під пахвою Привид мав схожий на ковпак великий вогнегасник, який слугував йому, очевидно, головним убором тоді, коли він волів не освітлюватися.

Утім, як завважив Скрудж, пильніше придивившись до свого гостя, не це було найбільшою його дивовижою. Як пояс його блищав і переливався вогнями, що спалахували й згасали одночасно в різних місцях, – так і вся його фігура наче переливалася, то тут, то там втрачаючи виразність обрисів, і Привид ставав то одноруким, то одноногим, то раптом обростав двадцятьма ногами зараз, але позбувався голови, то здобував звичайну пару ніг, але втрачав руки разом із тулубом, і залишалася тільки голова. Прикметно, що як тільки яка-небудь частина його тіла розчинялася в непроникному мороці, здавалося, що вона пропадала безвісти; і хіба не диво, що наступної миті відсутня частина тіла була на місці, а Привид, мов ніде нічого, ставав таким же, як і був доти.”

“Різдвяна пісня в прозі” дух теперішнього Різдва

Другим до Скруджа прийшов дух теперішнього Різдва.  Він несе факел, який містить речовину, якою він приправляє їжу бідних, щоб зробити їхні страви кращими. Побризкування цією речовиною людей, які сваряться, також повертає їм почуття приязності та різдвяний дух.
Цей привид відвідує ліжка хворих, в’язниці та притулки для убогих та хворих, благословляючи страждаючих людей, яких він там знаходить.
Він навчає Скруджа своїм прикладом важливості співчуття.
Привид викликає у Скруджа докори сумління, нагадуючи йому про його попередні немилосердні коментарі про бідних.
Привид засуджує соціальну несправедливість.
Привид старіє і вмирає досить швидко
Це короткий проміжок часу, який є поточним Різдвом.
Текст передбачає, що щороку його замінюватиме один із його братів.

“Дух був одягнений у просту зелену мантію чи накидку, облямовану білим хутром. Одіж ця вільно й недбало спадало з його пліч, і широкі груди велетня були оголені, немовби він хотів продемонструвати, що не потребує жодних штучних покровів чи захистків. Босі ступні виглядали з-під пишних складок мантії, а голова була покрита лише віночком із гостролисту, на якому де-не-де зблискували крижинки. Довгі темно-каштанові кучері розсипалися по плечах, добре відкрите обличчя посміхалося, очі сяяли, голос звучав весело, вигляд був життєрадісний, а рука привітно протягнена. На поясі висіли стародавні піхви, але – порожні, без меча, та й самі вони були добряче поїдені іржею.”

“Різдвяна пісня в прозі” дух майбутнього Різдва

Привид майбутнього Різдва таємничий і майже зловісний.
Скрудж зізнається, що боїться цього привида більше, ніж усіх попередніх.
Скрудж благає духа поговорити з ним, але він не говорить, навіть коли Скрудж просить запевнити, що він може змінити майбутнє, яке йому показують.
Однак рука привида починає тремтіти, коли Скрудж хапає її і благає, припускаючи, що, можливо, вона відчуває жалість і зворушена його словами.
Цей привид показує Скруджу, що його смерть не вплине на його близьких.
Одна пара навіть відчуває полегшення від того, що Скрудж, їхній кредитор, більше не переслідуватиме їх.
Привид показує Скруджу його власний труп, і свій надгробок.
Ці одкровення вразили Скруджа, який усвідомив нагальність зміни свого шляху, і він благав у Привида шанс це зробити.

“Чорне, схоже на саван одіяння Привида ховало його голову, обличчя, фігуру – видно було лише простягнену вперед руку. Якби не ця рука, Привид злився б із ніччю і його неможливо було б розгледіти і мороці.”

“Хоча товариство примар стало вже звичним для Скруджа, однак ця мовчазна фігура вселяла йому такий жах, що коліна в нього підгиналися, і рушивши за Привидом, він відчув, що ледве тримається на ногах.”

"Різдвяна пісня в прозі" тести
Пройти тест до твору Діккенса "Різдвяна пісня в прозі" варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет повісті.
Оцініть статтю
Додати коментар