Риси характеру Скруджа “Різдвяна пісня в прозі”+ опис

Риси характеру Скруджа 6клас

Головним героєм твору “Різдвяна пісня в прозі” є Ебінізер Скрудж. Цей персонаж на початку і в кінці твору дуже змінюється. Визначимо які риси характеру Скруджа та який опис героя подані на початку та в кінці твору.

Риси характеру Скруджа “Різдвяна пісня в прозі”

Риси характеру Скруджа на початку твору: злий, жадібний, скнара, жорстокий, самотній, замкнутий, безсердечний, холодний, бездушний.

Риси характеру Скруджа наприкінці твору: добрий, щедрий, доброзичливий, милосердний, відкритий, піклується про інших.

Образ Скруджа “Різдвяна пісня в прозі”

Саме ім’я Скруджа стало синонімом холодносердої, скупої поведінки, і його дії з моменту першої зустрічі з ним у «Різдвяній пісні» не суперечать цьому. Здається, він несприйнятливий як до холоду, так і до тепла — «Жодне тепло не могло його обігріти і жоден мороз його не пробирав», — тому що він сам холодний, його серце крижане.

Скрудж є прямою антитезою різдвяного настрою, символізуючи егоїзм і апатію. За допомогою його персонажа Діккенс може критикувати жорстокий вищий клас.

Характер Скруджа змінюється у різдвяну ніч, коли до нього приходять три духи. Ці духи показують яким було життя Скруджа, стає зрозумілим чому він став таким жорстоким та жадібним.

Привиди Різдва вчать Скруджа людській симпатії та різдвяному настрою, зокрема, показуючи йому бідних, але люблячих Кречітів, які насолоджуються своєю скромною різдвяною вечерею.
Скруджа особливо хвилює доля маленького хворого сина Кретчіта, Тіма, і він не може винести думки, що хлопчик може померти.
«Привид майбутнього Різдва» передвіщає, як Скрудж помре самотнім і неоплаканим.
Скрудж вирішує, що йому потрібно змінитися, щоб уникнути цієї долі. І герой дійсно змінюється. Він став щедрою, доброю, доброзичливою людиною.

А Крихітці Тімові, який, до речі, незабаром видужав, він був завжди другим батьком. І таким він став добрим другом, таким добрим господарем, і такою доброю людиною, що наше славне старе місто може ним лише пишатися.”

Опис Скруджа “Різдвяна пісня в прозі”

“Але ж бо й скнарою був цей Скрудж! Вичавлювати соки, витягати жили, забивати в труну, загарбувати, захоплювати, заграбастувати, вимагати, – все це чудово вмів старий грішник! Наче був не людиною, а кременем – настільки холодним і твердим, що нікому жодного разу в житті не вдалося висікти з його кам’яного серця бодай іскру жалю. Потайний, замкнутий, самотній, він ховався у свою раковину, як устриця. Душевний холод заморозив ізсередини старечі риси його обличчя, загострив гачкуватий ніс, зморщив шкіру на щоках, скував ходу, змусив посиніти губи й почервоніти очі, зробив крижаним його скрипливий голос. І навіть щетинисте підборіддя, рідке волосся й брови, здавалось, укрилися памороззю. Він усюди вносив із собою цю льодову атмосферу.”
“Найлютіший вітер не міг бути злішим від Скруджа, найзапекліша заметіль не могла бути настільки жорстокою, а проливний дощ – таким нещадним.”
"Різдвяна пісня в прозі" тести
Пройти тест до твору Діккенса "Різдвяна пісня в прозі" варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет повісті.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ludmila

    Дуже добре! Є цитати з повісті. Є короткий і розгорнутий опис рис характеру. Велике дякую!

    Відповіcти