Розповідь про Берлін

німеччина цікаві факти Географія

Розповідь про Берлін на українській мові містить багато корисної інформації про столицю Німеччини і про головні визначні пам’ятки міста. Також інформація про Берлін допоможе під час підготовки до заняття з географії.

Повідомлення про Берлін

Берлін є столицею Німеччини і найбільшим містом в країні, яке на весь світ прославилося своє історією. Столиця займає 2-е місце в Євросоюзі (після Лондона) за чисельністю населення. Вона розташована на північному сході країни, на берегах річок Хафель і Шпрее.

Клімат Берліна

У місті панує помірний тип клімату, який поєднує в собі риси континентального і морського. Середня температура коливається в межах 9-10ºС. За рік тут випадає 600 мм опадів. Найхолодніший місяць – січень. Його середня температура близько 0ºС. А ось найтепліші місяці – це липень і серпень, середня температура яких становить 18-20ºС. Зима м’яка, а сніговий покрив непостійний. Переважають західні вітри. Також відзначимо, що столиця розташувалася в долині, яка утворилася між моренними пагорбами в льодовиковий період. Це і зумовило виникнення такого клімату в Берліні.

Історія Берліна коротко

З давніх-давен Берлін був мультикультурним містом. У дохристиянську Епоха ця територія була зайнята слов’янськими, германськими і франкскими племенами. За європейськими мірками Берлін досить молоде місто: воно виникло в XIV столітті після об’єднання містечка Кельн (що знаходилося  на річці Шпрее) і міста Берлін (яке займало східний берег Шпрее).

У XV столітті було засновано маркграфство Бранденбург, в якому головною резиденцією Гогенцоллернів був Берлін (аж до ХХ століття). У XVII столітті почалася Тридцятирічна війна. Після неї місто втратило половину свого населення. У 1701 році король Фрідріх I надав Берліну статус столиці Пруссії. До речі, відомо, що до XVII століття Берлін був маленьким містом, населення якого становило всього 10 000 жителів.

У наступні роки Берлін переходив у володіння різних країнах: в 1760 році його взяли російські війська, в 1806 році – війська Наполеона, в 1813 році місто знову зайняли росіяни. Тільки в 1871 році його проголосили столицею щойно створеної Німецької імперії.

Після закінчення Першої світової війни в 1919 році Берлін був столицею Веймарської республіки, а в 1933 році – нацистської Німеччини. Друга світова війна сильно зруйнувала місто і після її закінчення Берлін розділили на 4 сектори між переможцями. У 60-х роках внаслідок протистояння великих держав, США і СРСР, столиця була розділена 2 частини, між якими звели знамениту Берлінську стіну. Її зруйнували тільки в 1989 році, і через 2 роки місто знову стало столицею об’єднаної Німеччини.

Адміністративний поділ

Берлін розділений на 12 адміністративних округів, незалежних один від одного. Кожен округ поділений на 96 районів. Шенеберг, Баварський квартал та інші статичні території належать до неофіційних адміністративних одиниць.

Пам’ятки Берліна

Серед головних визначних пам’яток міста варто виділити: Бранденбурзькі ворота, палац Шарлоттенбург, Дубова галерея, Музей стародавньої історії, Рейхстаг, церква Святої Марії, музейний острів.

Цікаві факти про Берлін

У Берліні проживають люди 184 національностей. Також в місті живе турків більше, ніж в самій Туреччині.

У всьому світі існує 118 населених пунктів, які носять назву «Берлін».

У Берліні найбільший залізничний вокзал в Європі.

Берлін в дев’ять разів більше Парижа.

Берлін – єдине в світі місто з 3 активними оперними театрами. Аудиторії Berliner Staatsoper, Deutsche Oper Berlin і Komische Oper можуть вмістити в цілому 4 411 глядачів.

У 1924 році тут встановили перший європейський світлофор.

У столиці знаходиться найвища конструкція у всій Німеччині і Європі – телевізійна вежа «Berliner Fernzehturn».

У місті в 1878 році з’явилися перші громадські туалети, призначені тільки для чоловіків. У 1895 році туалети стали доступні і жінкам.

У столиці Німеччини знаходиться найбільший в світі будинок шоколаду.

Сподіваємося, що повідомлення про Берлін допомогло дізнатися про найбільше німецьке місто. А коротка розповідь про Берлін може бути доповнена через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар