Розповідь про білу сову. Цікаві факти

Зоологія

Повідомлення про білу сову, що мешкає на півночі Азії і Європи, в Північній Америці, на островах Північно-Льодовитого океану, а також в Гренландії, викладено в цій статті.

Біла сова: цікаві факти

У стародавніх греків біла сова символ вищої мудрості, в Індії – багатства. Племена американських індіанців вважали її уособленням надприродних пророцтв і знань.

В Якутії місцеве населення називає птицю сніжною бабусею.

Полярна сова є символом Квебека.

Завдяки тому, що передні частини крил «оснащені» нерівностями, що утворилися внаслідок завихрення повітря, птиця літає безшумно.

Білі сови живуть парами все життя.

Птахи мають тривимірний зір.

Розповідь про білу сову

Біла сова – найбільший птах із загону совоподібних. Поширена в тундрі і на островах Північного Льодовитого океану.

Опис білої сови

Довжина тіла полярної сови 55-70 см, а вага в 900-2600 г. При цьому самки більше за самців за всіма параметрами. Розмах крил красуні становить 150-160см. У птиці маленька голова, яка завдяки будові шийних хребців здатна повертатися на 270°С. Очі жовтого кольору і малорухливі. Органи зору і слуху загострені, адже сови мисливці.

У білої красуні загнутий вниз і вузький дзьоб, захований за щетиновидними пір’ям. Він являє собою потужну зброю. На лапах гострі кігті.

Завдяки білому оперенню, мешканка тундри може маскуватися серед снігу взимку. Ось як полярна сова захищається від ворогів і полює на свою здобич. Але влітку, білосніжна красуня виглядає дещо безглуздо, адже вона не змінює своє забарвлення залежно від зміни пір року. Відмітна риса самців – виняткове біле оперення, а у самок по тілу є темні крапки. Пір’ям покриті ноги і пальці птахів. Воно дуже густе і щільне.

Сови ведуть активний денний спосіб життя, а полюють вранці або ввечері. Є такі особини, які вважають за краще вести одиночний спосіб життя, але більшість створюють пари. Якщо в місцевості проживання мало їжі, то пернаті мігрують в більш сприятливі області.

Чим харчується біла сова?

Полярна сова харчується різноманітною їжею: гризунами, рибою, зайцями, пищухами, птахами. Піймавши дрібну здобич, вона заковтує її відразу, а ось великий улов роздирає на частини і тільки потім заковтує.

Біла сова: розмноження

Шлюбний сезон починається в березні-квітні. Самець дарує самочці гризуна і ходить навколо неї з розпушеним  пір’ям. Якщо самочка спробувала частування, це означає, що вона відповіла нареченому згодою. Пара починає будувати гніздо на узвишші або пагорбі. У нього самка відкладе від 5 до 11 білих яєць. Кількість яєць залежить від кількості їжі. Чим більше гризунів, тим більше яєць відкладе самочка.

На кладці сова сидить трохи більше місяця. Самець піклується про корм для матері. Пташенята, що вилупилися сліпі, їх очі відкриються через 9 днів. Через 2 місяці вони починають вилітати з гнізда.

У природному середовищі існування біла сова може жити до 12 років.

Сподіваємося, що розповідь про білу сову допомогла Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення про білу сову Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар