Розповідь про Чехію

чехія Географія

Повідомлення про Чехію на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про Чехію може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про Чехію

Назва країни походить від етноніма племені – чехи.

  • Столиця Чехії – Прага. Площа Чехії – 78 864 км2.
  • Населення Чехії – 10,61 млн. (2016)

Республіка Чехія – держава в Центральній Європі, розташована на історичних землях Богемії, Моравії і частини Сілезії. Межує на заході і північному заході з Німеччиною, на північному сході і півночі – з Польщею, на сході і південному сході – зі Словаччиною, на півдні – з Австрією.

Адміністративний поділ Чехії. Чехія розділена на 7 областей, 77 районів, які, в свою чергу, діляться на громади.

  • Форма правління Чехії. Республіка.
  • Глава держави Чехії. Президент, який обирається строком на 5 років.
  • Вищий законодавчий орган Чехії. Двопалатний парламент (Палата депутатів – термін повноважень – 4 роки і Сенат – термін повноважень – 6 років).
  • Вищий виконавчий орган Чехії. Уряд.

Великі міста Чехії: Прага, Брно, Острава, Пльзень.

Найбільші річки – Лаба (Ельба), Влтава.

Державна мова Чехії. Чеська.

Релігія Чехії: 65% – католики, а також протестанти і православні.

Етнічний склад Чехії: 81% – чехи, 13% – морави, 3% – словаки.

Валюта Чехії – Чеська крона = 100 геллерам.

Клімат Чехії

Клімат помірно-континентальний, з вологою м’якою зимою (середня температура – 5 ° С) і теплим літом (+ 20 ° С). Опадів випадає 500-700 мм на рік, в горах – до 1600-2100 мм.

Флора та фауна Чехії

По схилах гір ростуть змішані і хвойні ліси, на рівнинах – листяні. Поширені ялина, сосна, дуб, клен, ясен, бук, липа.

У Чехії водяться вовк, рись, ведмідь, олень, козуля, заєць, білка, кабан, куниця, а також глухар, куріпка, лелека, орел, дятел.

Пам’ятки Чехії

Кожне місто і містечко – це музей під відкритим небом. У Празі до визначних пам’яток відносяться Старе місто, Карлів міст (1357-1378), Празький град, собор Св. Віта XIX-XX ст., Ратуша XIV ст. зі знаменитим годинником.

У Брно – собор Св. Петра і Павла, ратуша.

У Пльзені – церква Св. Варфоломія, ратуша, знаменитий пивоварний завод «Праздрой», підвали якого тягнуться на 9 км. По всій країні розташовано безліч середньовічних замків і палаців.

Що потрібно знати про Чехію?

У кожного народу є свої національні іграшки. У Чехії – це маріонетки – ляльки, які управляються за допомогою тонких мотузочок. Вуличні торговці демонструють віртуозну майстерність, незмінно привертаючи увагу дітей. У будь-яку час року необхідно брати з собою зручне взуття – пішохідна екскурсія по Празі триває 4 години. Взимку, восени і на початку весни стане в нагоді теплий верхній одяг.

Розрахунковий час в готелях – 12.00, заселення туристів з 14.00. Музеї та галереї в Чехії працюють щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00 або 18.00 годин. Замки і фортеці: з 1 травня до 30 вересня, щодня, крім понеділка та днів, наступних за святковими, час роботи з 9.00 до 17.00; перерву на обід з 12.00 до 13.00. З квітня по жовтень деякі замки і фортеці закриті зовсім або діють тільки у вихідні дні. Продовольчі магазини працюють: понеділок-п’ятниця-з 6.00 до 18.00 і в суботу-до 12.00. Універмаги, як правило, обслуговують покупців в будні дні до 20.00. Великі супермаркети відкриті зазвичай і у вихідні дні – до 18.00 або 20.00.

Сподіваємося, загальні відомості про Чехію допомогла Вам. А власну розповідь про Чехію Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар