Розповідь про дикобраза

Зоологія

Повідомлення про дикобраза на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про дикобраза може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про дикобраза

Дикобраз — рід гризунів з родини їжатцевих, найбільший за видовим складом рід цієї родини.

Де живуть дикобрази? Область поширення охоплює тропічну і субтропічну Азію і Африку. Їх домом можуть бути передгір’я і рівнини, савани і пустелі, тропічний ліс. Тварини проводять день в затишних норах і печерах. А ввечері виходять на поверхню заради полювання.

Скільки живуть дикобрази? Тривалість життя в дикій природі – близько 15 років.

Опис дикобраза

Довжина тіла дикобраза від 38 до 90 см. Маса буває від 2-3 кг і досягає 27 кг. Спина, боки і хвіст тварин покриті голками. Колір волосся бурий, а на голках чергуються чорні і білі смуги.

Кількість голок на тварині – приблизно 30 000 штук! Всі голки, що покривають тіло дикобраза – порожнисті. Тому, коли тварина знаходиться у воді, голки служать для неї буйком. А в сутичці з хижаками голки – головний засіб оборони. Сам дикобраз не страждає від втрати голок, так як на місці старих швидко виростають нові.

Чим харчується дикобраз?

Рослинна їжа – основа раціону дикобраза: зелена і коренева частина рослин, бульби і цибулини, дині, гарбузи, огірки, нижня частина рослинності і кора. Для розгризання їх тварини мають потужні різці, які ростуть все життя і залишаються гострими. Для пошуків їжі дикобразу іноді доводиться відходити від місця проживання на 5-7 кілометрів. І лише в міру настання холодів дикобраз втрачає річну активність. Він рідко залишає нору, а потім впадає в сплячку до весни.

Дикобраз веде одиночний спосіб життя. А весна – період розмноження дикобраза. Самка виношує малят 110-115 днів. Потім на світ народжуються 2-5 зубастих гризунів. Їх тіло при народженні покрито м’якими голками. Однак дуже скоро малюки стають схожими на власних батьків.

Місцями дикобрази можуть завдати великої шкоди людським посадкам. Їх ласощами по весні стають люцерна, баштанні, виноград, плодові дерева і їх саджанці. Зустріч з тваринами для людини може бути небезпечною – дикобраз часом є рознощиком таких захворювань, як бруцельоз, поворотний тиф і лихоманки різних видів.

Ворогів у дикобраза, незважаючи на його голки, достатньо: ведмідь, койот і вовк, руда лисиця, рись і кугуар, пугач американський.

Сподіваємося, викладена інформація про дикобраза допомогла Вам. А власну розповідь про дикобраза Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар