Розповідь про хом’яка

Зоологія

Повідомлення про хом’яка може бути використане при підготовці до уроку. Розповідь про хом’яків для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про хом’яка

Хом’яки – це невеликі гризуни, які живуть у багатьох будинках. Але є не тільки домашні, а й дикі хом’яки, які живуть на різних куточках планети.
У світі налічується понад 60 родів, об’єднуючих близько 240 видів хом’яків.

Короткий опис хом’яка

Залежно від виду довжина тіла хом’яка може варіюватися від 4-5 см до 34 см. Вага хом’яка також залежить від різновиду і варіюється від 7 г (у карликових хом’ячків) до 700 г і більше (у звичайного хом’яка).
Колір шерсті може бути різним: від попелястого або сірувато-бурого до темно-коричневого; іноді уздовж спини проходить чорна смуга, в передній частині тулуба є чорно-білі ділянки.

Вушка у хом’яка маленькі, лапки – короткі. Зате за щоки він може набити багато їжі, щоб донести її до своєї норки і скласти там до зими.

У одних хом’яків взагалі немає хвоста, у деяких він короткий, але зустрічаються і довгохвості види.

Зір хом’яка досить слабкий, а ось слух і нюх розвинені ідеально. Спілкуються звірята за допомогою ультразвуків і писків, які розрізняє людське вухо.

Де живуть хом’яки?

Домашні хом’яки живуть в житлі людини в багатьох країнах Європи, в Північній Америці, в Азії. Дикі види можна зустріти по всій Північній півкулі – навіть в тундрі, в монгольському степу і в пустелях Азії. Багато хто живе в горах висотою до 600 м, а деякі селяться в садах і полях, тим самим шкодячи посівам.

Спосіб життя хом’яків

Тривалість життя хом’яка дикого від 1 року до 3, а в неволі вони живуть 2-4 роки.

Хом’яки риють собі нори з коморами, з різними поворотами і проходами. Хом’яки запасливі. Багато видів роблять запаси корму до 90 кг. На полювання виходять з настанням сутінків. Взимку дикий хом’як впадає в сплячку.
Хом’яки не здатні харчуватися грубою рослинною їжею. Їм доводиться багато рухатися в пошуках більш поживного корму. Але короткі лапи не дозволяють їм швидко бігати, як мишам і щурам. Тому при небезпеці вони не втікають, а затаюються і намагаються сховатися в норі. Великі види намагаються відбитися від ворога. Хом’яки здаються нешкідливими довірливими звірками, але часто агресивні і до особин свого виду, і до інших гризунів.

Життя диких хом’яків сповнене небезпек. На них полюють хижаки: птахи і звірі. Деякі види хом’яків потрапили в Червону книгу і знаходяться під загрозою зникнення. У деяких країнах на них полюють.

Чим харчуються хом’яки?

Навесні хом’яки харчуються молодою зеленню, потім переходять на насіння, ягоди, бульби. Часто годуються на полях і городах. Хом’яки їдять також комах, падаль; великі види полюють на дрібних звірків. На зиму запасають корм: в основному насіння, іноді картоплю (до 10-16 кг).

Розмноження хом’яків

Живуть зазвичай поодинці, хоча самець і самка іноді деякий час залишаються в одній норі. Самець злучається з декількома самками і охороняє їх ділянки від інших самців.

Самі дуже плідні – вагітність у них триває 2-3 тижні, а народжувати вони можуть по 2-4 рази на рік, народжуючи до 18 дитинчат!

Догляд за домашніми хом’яками

Щоб завести домашнього хом’ячка, потрібно буде приготувати клітку. Клітка повинна бути просторою, в ній потрібно поставити годівницю і поїлку, насипати свіжої тирси в піддон і регулярно її міняти.
У клітці можна поставити будиночок для хом’яків. Щоб вони добре себе почували, можна поставити колесо, яке вони будуть крутити. Тримати в клітці зазвичай можна одного хом’яка, інакше двом буде тісно і вони будуть битися один з одним.
За хом’яками потрібен постійний догляд. Треба стежити за чистотою в клітці, наливати їм воду і купувати спеціальний корм.

Сподіваємося, викладена інформація про хом’як допомогла Вам. А свою розповідь про хом’яка Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар