Розповідь про ховраха

Зоологія

Інформація про ховраха, представника родини вивіркових, невеликого гризуна і викладена в цій статті. Реферат про ховраха можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про ховраха

Ховрахи – це малі рийні тварини з великими очима, маленькими вухами, із щічні сумками, короткими кінцівками й хвостом, міцними кігтями.

Ховрах: опис

Залежно від того, до якого виду належить звірок, його розміри коливаються від середніх до дрібних. Довжина тіла становить 14 -40 см, а хвоста 4 – 25 см. Передні лапи коротші, ніж задні. Цікаво, що 4-ий палець трохи довше за 3-ій. У ховраха слабо опушені, короткі, маленькі вушка, які злегка виступають з хутра.

Тіло звіра покрите досить щільним волосяним покривом. У літній період він стає коротшим, рідшим і грубішим, а взимку хутро стає щільним і довгим. Забарвлення тварини не однорідне і схильне до різноманітності. Зверху тіла хутро більш темне, а внизу сірувато-жовте. На спинці можуть бути плями білуватого або жовтого кольору. Зустрічаються ховрахи з темним забарвленням, рідше з сіро-бурим і рудуватим кольором хутра. Їх відмінна риса – білі лінії з боків тіла, які з кінців обмежені темним кольором.

Де живуть ховрахи?

Живуть у Європі, Азії й Північній Америці

Звірятко живе в норах, які сам і викопує. Розгалуженість, пристрій і довжина житла відрізняються в залежності від видової приналежності тварини, географічних особливостей місця їх проживання. Вони можуть бути більш 3 м в глибину і протяжністю в 15 м. Переважно ховрахи риють нори в піщаних грунтах, так як на глинистих ґрунтах рити важче.

Ці тварини живуть колоніями, облаштовують гніздові і комори камери, вистелені сухою рослинністю. Пару ховрахів завжди стоять на сторожі безпеки: коли вони відчувають загрозу або бачать ворога, то моментально ховаються в нору і попереджають своїх родичів про небезпеку свистом.

Чим харчується ховрах?

Раціон харчування звірка становлять наземні та підземні частини трав, які ростуть біля їхнього житла. Деякі види також поїдають тваринну їжу – комах. Їм характерно запасати їжу на зиму в своїх коморах. Як правило, це хлібні злаки і насіння трав.

Скільки живуть ховрахи?

У природному середовищі існування тривалість життя ховраха – до 3 років, а якщо він одомашнений, то може прожити і до 8 років.

Розмноження ховрахів

Шлюбний сезон наступає у ховрахів після того, як вони прокинулися після тривалої зими. Він триває 11 днів, після чого через 29 днів у самки народжуються дитинчата. В одному посліді може бути від 3 до 16 малюків.

Ховрахи: цікаві факти

Люблять сидіти стовпчиком.

У них поганий зір.

Як і у людей, у ховрахів є слізні залози. Вони вмиваються сльозами від пилу і бруду.

На кінчику хвоста у звірка розташувалися особливі чутливі закінчення, які дозволяють їм орієнтуватися в підземних ходах їх нір.

Вони не бояться навіть отруйних змій, особливо коли йдеться про захист дитинчат.

Вони їдять 2 рази на день: рано вранці і пізно ввечері, набиваючи щоки їжею.

Сподіваємося, що повідомлення про ховраха 4 клас допомогло Вам. А доповідь про ховраха Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар