Розповідь про лисицю фенек

Зоологія

Повідомлення про лисицю фенек на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про лисицю фенек може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про лисицю фенек

Лисиця фенек – це пустельна лисиця, яка відрізняється від інших видів дуже маленькими розмірами тіла і непропорційно великими вухами.

Опис лисиці фенек

Розміри фенека не більше маленької собаки. Довжина тіла в середньому 35 сантиметрів, довжина хвоста – 30 сантиметрів, висота – до 25 сантиметрів, а вага лише 1,5 кілограма!

Середня тривалість життя фенека 12 років.

У лисиці фенека маленька загострена мордочка, великі очі і маленькі зуби. Характерною особливістю цих лисичок є вуха. Вони досягають 15 сантиметрів в довжину, і при незначних обсягах голови виглядають зовсім непропорційно. Такі великі вуха потрібні тварині не тільки для того, щоб вона могла почути найменший шурхіт поруч, але і для охолодження тіла в жаркому кліматі.

Тіло лисиці фенек пристосоване до високих температур. У неї опушені стопи, що дозволяє їй спокійно пересуватися по гарячому піску. Шерсть у неї густа і м’яка, світло-рудого кольору. Маленька лисеня фенек відрізняється від дорослої особини білим забарвленням, яке з віком набуває рудих відтінків.

Вухатий фенек вміє стрибати майже на 80 см у висоту і на 1 метр в довжину

Де живе лисиця фенек?

Фенек мешкає в пустелях Північної Африки. Живуть звірятка невеликими групами, проте на полювання відправляються окремо, кожен сам по собі. У дикій природі фенек вибирає для проживання місця поблизу заростей трави або дрібного чагарнику, може селитися в печерах і ущелинах. Також тварини риють нори зі складною системою ходів, які мають 2-3 виходи. За одну ніч вони здатні викопати нору глибиною більше 5-ти метрів.

Чим харчується фенек?

Їжа лисиці – дрібні птахи і рептилії, а також комахи (найчастіше сарана). Води пустельний лис може не пити, так як в ході еволюції настільки добре пристосувався до жаркого і сухого клімату пустель, що може обходитися без води, отримуючи рідину з їжі – з листя, плодів або коріння рослин, з м’яса.

Браконьєри регулярно виловлюють цих звірків заради розкішного хутра або продажу в якості домашніх вихованців. З цієї причини лисиця фенек занесена в Червону книгу.

Сподіваємося, викладена інформація про лисицю фенек допомогла Вам. А власну розповідь про лисицю фенек Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар