Розповідь про лося

лось цікаві факти Зоологія

Повідомлення про лося на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про лося може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про лося

Лось – парнокопитний ссавець, найбільший вид сімейства Оленеві. Лосі живуть тільки в лісовій зоні Північної півкулі

Опис лося для дітей

Лось – це найбільший представник сімейства оленевих. Висота лося в холці коливається від 1,70 до 2,35 м, довжина тіла досягає 3 м, а маса лося від 300 до 600 кг. Самці зазвичай більші за самок.

Лосі трохи незграбні на вигляд: високоногі, з коротким тулубом. У них широка грудна клітка і плечі. Ноги лося довгі, не тонкі, з вузькими, довгими копитами. Хвіст короткий, всього лише 12-13 см.

Голова велика, горбоноса, з нависаючою м’ясистою верхньою губою. Під горлом м’який шкірястий виріст ( «сережка»), що досягає 25-40 см.

Шерсть груба, буро-чорна; ноги світло-сірі, майже білі. Влітку забарвлення лосів темніше, ніж взимку. Взимку шерсть виростає до 10 см в довжину. На загривку і шиї волосся довше, у вигляді гриви, довжиною до 20 см, через що здається, що у тварини є горб.

Лосі добре плавають (можуть проплисти до 20 км) і досить швидко бігають. Швидкість лося досягає 55 км /год.

У лосів найбільші роги серед всіх ссавців. Вони досягають у розмаху 180 см і важать до 20 кг. Розмір і довжина рогів залежить від віку. Чим старше лось, тим масивніші його роги, лопата ширше, а відростки на ній коротше. У самок рогів немає.

Роги потрібні лосю не для захисту від хижаків, як може здатися, а лише для шлюбного ритуалу. Вони приваблюють самок і відлякують самців-суперників.

Живуть лосі осіло, пересуваються тільки в пошуках їжі. Лосі тримаються, в основному, поодинці або невеликими групами.

Чим харчується лось?

Лось – це рослиноїдна тварина. Влітку і восени основна їжа тварин – це листя дерев і чагарників, водяні рослини, трави, гриби. Взимку поїдають деревний корм: гілки, хвою, кору, та траву, яку знаходять під снігом. Взимку лосі дуже мало п’ють води і не їдять сніг, щоб не втрачати тепло.

За добу дорослий лось з’їдає до 35 кг корму влітку і 12-15 кг взимку.

Крім того, лосі дуже люблять сіль і майже всюди відвідують солонці; взимку вони злизують сіль навіть з шосейних доріг.

Скільки живе лось?

Тривалість життя лося не більш 20-25 років у неволі. А в природі часто навіть менше 10 років. Більшість лосів гине рано: від природних ворогів, вовків і ведмедів, від хвороб, від рук людей, для яких лось – найважливіший промисловий звір.

Розмноження лосів

Лосі готові до розмноження на 3 рік життя. Вагітність триває 225-240 днів. Лосеня народжується зазвичай одне.

Лосенята можуть вставати через кілька хвилин після народження, через 3 дні вільно пересуваються. Молочне годування триває 3,5-4 місяці. Починає самостійне життя лось вже в 2 роки.

У геральдиці лось – це символ витривалості, сили і могутності.

Сподіваємося, викладена інформація про лося допомогла Вам. А власну розповідь про лося Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Иван

    Мены дали на урок пыготувати дод. ынформмацыю про лося то вчителька каже 12 БАЛЫВ

    Відповіcти