Розповідь про морського коника

Зоологія

Повідомлення про морського коника на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про морського коника може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про морського коника

Морські коники відносяться до класу кісткових риб. Всього їх налічується близько 50 видів. Розміри морських коників можуть бути від 2 до 30 см, в залежності від виду. Звичайний морський коник може прожити 5 років.

Їх форма тіла схожа шахову фігурку коня. Численні довгі шипи і шкірясті вирости, розташовані на тілі коника, роблять його непомітним серед водоростей і недоступним для хижаків.

Ареал проживання морських коників – тропічні і субтропічні моря.

Морський коник опис

Голова у цих рибок схожа на кінську, а луски немає. Їх тіло вкрите твердими кістяними пластинками. Загнутим наперед хвостиком морський коник чіпляється за стебла морської трави. Очі у морського коника обертаються в будь-яку сторону, і, якщо одне око дивиться вправо, інше в цей час може дивився на що-небудь зліва. Це дуже зручно для коника, так як він може одночасно з усіх боків оглядати водорості в пошуках їжі і стежити за ворогами, які і самі не проти їм пообідати.

Плавати морський коник не любить і більшу частину життя проводить, зачепившись хвостом за водорості. Плаває повільно і тільки в пошуках корму, під час весілля і рятуючись від ворогів.

Цікаво дивитися як плаває морський коник. Великий плавальний міхур, розташований в голові коника, допомагає йому зберігати вертикальне положення. Рухається він не горизонтально, а ривками вгору вниз, зміщуючись по діагоналі в напрямку цілі.

Що їдять морські коники?

Морські коники ведуть придонний спосіб життя, харчуються планктоном і дрібними безхребетними.

Розмноження морських коників

Також у цих тварин незвичайний спосіб розмноження. Коли ікринки досягають потрібної стадії, самки починають змагатися  за чоловічу увагу. Привернувши увагу самка відкладає частину ікри в спеціальний мішок, який розташований на животі самця. Там ікра запліднюється. Самець виношує ікринки до моменту появи дитинчат. Їх може бути від 2 до 1000 особин. Якщо народжується багато дитинчат, їх батько навіть може загинути. У сезон розмноження мальки вилуплюються кожні 4 тижні. Відразу після народження вони надані самі собі.

Цікаві факти про морського коника

Коник дуже кістлявий, тому на нього полює тільки великий сухопутний краб, який може його перетравлювати.

Очі морських коників схожі на очі хамелеонів і можуть рухатися незалежно один від одного;

Морський коник – майстер маскування. Їх луска може стати «невидимою» – злитися з навколишнім середовищем.

Їх рот працює як пилосос – вони всмоктують планктон, щоб поїсти.

Сподіваємося, викладена інформація про морського коника допомогла Вам. А свою розповідь про морського коника Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар