Розповідь про рибу сом

Зоологія

Розповідь про рибу сом для дітей допоможе дізнатися про спосіб життя цих риб. Скласти розповідь про рибу сом допоможуть цікаві факти про сома.

Коротка розповідь про сома

Опис риби сом

Дана риба має довге, сплющене і досить сильне, потужне тіло. Воно позбавлене будь-якої луски і покрито досить товстим шаром слизу. Слиз забезпечує маневреність і ковзання рибини в воді. Незважаючи на те, що у сома широка голова, вона має приплюснуту форму. Очі у нього підсліпуваті і невеликі. Паща риби досить широка і озброєна дрібними зубами у великій кількості. У сомів є одна особливість – на щелепах хижака знаходяться довгі вуса. Саме вони є найважливішим дотикальним органом. З їх допомогою риба шукає собі їжу. Вчені налічують близько 500 різновидів сомів.

Скільки живе сом?

Мешкаючи в екологічно прийнятних та природних умовах, сом може прожити до 60-ти років. Є також дані іхтіологів, які зафіксували інформацію про те, що риба дожила до 75-річного віку.

Чим харчується сом?

Риба веде придонний спосіб життя і живе в ямах з мулистими відкладеннями. У харчуванні сом невибагливий. Сом поїдає рослинні рештки, личинок, дрібну рибку, жаб, раків, черепашок або мишей (впавших у воду), птахів та іншу живність.

Де живе сом?

Соми широко поширені в прісних водоймах Азії і Європи. Але вони люблять жити в річках, які впадають в моря, тому їх можна зустріти навіть в солоних акваторіях. Риба в такій воді швидко гине, тільки один вид виживає – канальний сом.

Незвичайні представники сомів

  • Європейський або звичайний сом. Він мешкає на території Європи і України.
  • Американський сомик. Він мешкає у водах Південної Америки.
  • Електричний сом. Він мешкає в водах Африки і арабських країн.

Також існують види акваріумних сомів: таракатум, сомик анциструс, платідорас, сомик-зозуля, скляний сом.

Як розмножуються соми?

Нерест сома, що мешкає в природних водоймах, починається влітку, коли вода вже добре прогрілася. Нерест починається в кінці весни- середині червня. Вони підшукують затишні, тихі місця в мілководді з очеретами. Виривши ямку, самка відкладає ікру. Мальки прокльовується через тиждень і вже незабаром вони розселяться по водних просторах озер і річок.

Сподіваємося, що розповідь про рибу сом допомогла Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення про рибу сом Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар