Розповідь про сонячні батареї для дітей

сонячна енергія Географія

Розповідь про сонячні батареї для дітей повідомить коли з’явилися сонячні батареї та які їх переваги.

Розповідь про сонячні батареї для дітей

Сонячні батареї – це винахід, який допомагає людству економити природні ресурси і не завдає шкоди природі. Поверхня сонячних батарей виготовляється з кремнію. Він добре ловить сонячне світло і пропускає електричний струм. На поверхню панелі потрапляють сонячні промені. Під дією цих променів виробляється електричний струм. Тому, чим більше освітлення, тим більше струм, який можна використовувати.

Людина з давніх часів вчилася користуватися дарами Сонця. Розкопки давньогрецьких міст показали, що будинки розташовувалися так, щоб взимку на них потрапляло якомога більше сонячних променів, а влітку навпаки можна було б уникати їх. Достеменно відомо, що ще близько 3000 років тому султанський палац в Туреччині опалювався водою, нагрітою сонячною енергією.

За легендою, великий грецький вчений Архімед спалив ворожий флот, що оточив його рідне місто Сіракузи, за допомогою системи запальних дзеркал.

Перші сонячні нагрівачі з’явилися у Франції. Натураліст Ж.Бюффона створив велике увігнуте дзеркало, яке фокусувало в одній точці відбиті промені. Це дзеркало було здатне в ясний день швидко запалити сухе дерево на відстані 68 метрів.

У 1774 році великий французький учений А. Лавуазьє вперше застосував лінзи для концентрації теплової енергії сонця. Незабаром в Англії виготовили велике двоопукле скло, за допомогою якого розплавляли чавун за три секунди, а граніт за хвилину.

Перші сонячні батареї, які здатні перетворювати сонячну енергію в механічну, були побудовані також у Франції. В кінці 19 століття на всесвітній виставці в Парижі винахідник О. Мушо демонстрував інсолятор- апарат, який за допомогою дзеркала сфокусував промені на паровому котлі. Котел приводив в дію друкарську машину, яка випускала по 500 відбитків на годину.

Минали роки, інсолятори які використовують сонячну енергію удосконалювалися, але принцип залишався незмінним: сонце-вода-пар. І ось в 1953 році, вчені Національного аерокосмічного агентства США створили справжню сонячну батарею- пристрій, який перетворює енергію сонця в електрику!

З по’явою сонячних батарей почалося швидке освоєння космосу. Уже третій штучний супутник Землі, виведений на орбіту в 1958 році, був оснащений сонячною батареєю. У наші дні сонячні батареї є невід’ємною частиною будь-якого космічного апарату, на багатьох будинках та автомобілях також встановлюють сонячні батареї.

Одна з головних переваг сонячної енергії-екологічна чистота. Крім того напівпровідникові сонячні батареї довговічні, тому вони стають все більш популярними в промисловості і в побуті.

Найвідоміший прилад, який працює на сонячних батареях – це калькулятор, ліхтарі для освітлення садових доріжок і вулиць.

У багатьох країнах світу вже діють сонячні електростанції, які забезпечують не великі міста електрикою.

Оцініть статтю
Додати коментар