Розповідь про тварину з Червоної книги України

Зоологія

Розповідь про тварину з Червоної книги України допоможе підготувати інформація нижче.

Розповідь про шуліку

Шуліка: опис

Шуліка є хижим птахом і характеризується великими розмірами. Висота тіла більше 0,5 м, а вага досягає до 1 кг. Крила вузькі і довгі, тому їх розмах близько 1,5 м. Дзьоб слабкий і гачкоподібний. Ноги короткі. Забарвлення птахів різноманітне, але переважають темний і бурий кольори, рідше зустрічаються птахи червоного і білого кольорів. Спів мелодійний.

Видовою різноманітністю птахи не відрізняються. Всього налічується близько 8 видів шулік. Найвідоміший і широко поширений вид – шуліка рудий, який поширений від Іспанії до Далекого Сходу.

Шуліка: де живе?

Шуліки переважно мешкають в південній і східній Європі. Обживають лісисту місцевість, селячись біля водойм.

Спосіб життя шулік

Шуліка є перелітним птахом. Рідко зустрічаються осілі групи. Під час перельотів вони утворюють зграї. Зимувати воліють в теплих африканських і азіатських країнах, де переважає тропічний клімат. За територію для будівель гнізд і полювання часто шулікам доводиться вести боротьбу, бо місця всім не вистачає. Свої гнізда люблять прикрашати яскравими ганчірками, пластиковими різнокольоровими пакетами і навіть блискучим сміттям. Таким чином, вони мітять свою територію і відлякують ворогів. Шуліки неповороткі і ледачі птахи. Величністю і сміливістю не відрізняються. Їх головна риса – невтомність, але повільність в польоті.

Шуліка: чим харчується?

Переважно птахи харчуються падаллю, комахами та відходами тваринного походження. Люблять пополювати на ящірок і жаб, підбирають трупи великих і дрібних тварин, змій. Якщо їжі мало, то шуліки можуть спокійно харчуватися ракоподібними, молюсками, рибою і черв’яками.

Розмноження шулік

Яйця шулік білого кольору з рудими плямами або бурим малюнком. У кладці буває одне або кілька яєць, які самка відкладає не відразу, а з проміжками: кожні три дні. Відбувається це в кінці квітня – початку травня. Самка сама сидить на кладці 31-38 днів, а самець добуває їй їжу. Пташенят виводиться двоє, рідше більше. Вони покриті пухом. Малюки досить агресивні навіть по відношенню один до одного – часто менш сильні особини гинуть в бійці.

Скільки живуть шуліки?

Оскільки шулікам часто доводиться вести боротьбу за виживання, то термін життя дорослих особин рідко перевищує 5 років. Хоча бували й такі випадки, коли птахи доживали до 14 і 26 років. У неволі вони можуть жити до 38 років.

Цікаві факти про шулік

В Індії місцеві жителі сприймають шулік як втілення Гаруди – священного птаха бога Вішну.

Один з островів Малайзії названий на честь брамінского шуліки.

Шуліка в Індонезії є талісманом Джакарти.

У XVIII столітті в великих містах жило безліч шулік.

Шуліки дуже люблять комфорт в гнізді і часто крадуть у людей невеликі предмети білизни, які сушаться на вулиці.

Сподіваємося, що повідомлення про шуліку допомогло Вам підготуватися до заняття. Розповідь про шуліку Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар