Шуліка: цікаві факти

Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про шулік розкажуть багато нового про цих хижих птахів.

Шуліка: цікаві факти

Чорні шуліки є найбільш поширеними хижими птахами, яких налічується близько 6 мільйонів в світі. Вони зустрічаються по всій Європі, Азії, Африці та Австралії.

В Індії місцеві жителі вважають, що шуліки є втіленням Гаруди – священного птаха бога Вішну.

Один з островів Малайзії названий на честь брамінського шуліки.

Коршун в Індонезії є талісманом Джакарти.

У XVIII столітті в великих містах жило безліч шулік.

Шуліки дуже люблять комфорт в гнізді і часто крадуть у людей невеликі предмети білизни, які сушаться на вулиці.

Щоб уникнути нападу з боку слабкіших родичів чорні шуліки часто прикрашають свої гнізда різними предметами, частіше за все обривками білих пластикових пакетів. Чим яскравіше прикрашено гніздо, тим завзятіше нападають на них сусіди-конкуренти. Чим сильніше птахи, тим яскравіше прикрашено їх гніздо.

Харчуються головним чином падалю, в основному рибою, і іншими відходами. Полюють шуліки також на дрібних ссавців, птахів, плазунів, жаб, комах. Їжею для шулік є також молюски, ракоподібні і черви.

Шуліки моногамні. Як правило, пари зберігаються протягом усього життя, хоча поза сезоном розмноження проводять час окремо один від одного. Вважають, що щорічне поновлення шлюбних зв’язків відбувається не через взаємну прихильність, а завдяки тому, що птахи консервативні щодо місця гніздування і щороку повертаються туди, де гніздилися в минулий раз. Молоді птахи своє перше гніздо намагаються облаштувати там же де вилупилися самі.

Середня тривалість життя шулік близько 14 років. Але трапляється, що птахи в дикій природі доживають і до 26 років. У сприятливих умовах неволі при правильному догляді шуліка може прожити 38 років.

Оцініть статтю
Додати коментар