Сашко Смик характеристика “Таємне товариство боягузів”

сашко смик характеристика 6 клас

Сашко Смик (Кактус) характеристика героя твору “Таємне товариство боягузів” допоможе розкрити його образ та риси характеру.

“Таємне товариство боягузів” характеристика Сашка Смика

Сашко Смик – один з героїв твору Лесі Ворониної. Його всі знають під прізвищем Кактус. Він є типовим шкільним хуліганом, який лякає своїх однолітків.  Він ображав  свого сусіда  Клима, лякав його.

Кактус описується як людина, яка «понад все любить гроші і владу». Його характер виражається через задиркуватість та жорстокість, що проявляється в агресивній поведінці до Клима: “Як тільки Клим з’являвся на вулиці, Кактус кидав у його камінь, яблуками, а то й просто кулаками”. Ця цитата підкреслює не тільки його агресію, але й бажання домінувати.

Кактус також відрізняється впертістю та самовпевненістю: “Кактус не визнавав поразки. Він був упевнений, що обов’язково переможе Клима“. Ці риси роблять його неприйнятим суперником, який не зупиниться перед жодною перешкодою, щоб досягти своєї мети. Тим паче, що він мав фізичну перевагу перед Климом, «виріс відразу на дві голови й накачав м’язи, як у Шварценегера».

Заздрість також є частиною його характеру. “Кактус заздрив Климу. Він хотів, щоб Клим теж боявся його“. Це підкреслює його внутрішні комплекси та бажання бути сильнішим, або принаймні здаватися таким.

Однак, попри його зовнішню силу та агресивність, Кактус також має слабкість. Його залежність від ігрових автоматів вказує на його недостатній самоконтроль та можливу імпульсивну поведінку. Це також може вказувати на його вразливість і потребу у визнанні.

Коли Кактус стикається з непередбачуваною ситуацією, його реакція, «закрив руками обличчя й залив тоненьким дівчачим голосочком», відкриває іншу сторону його характеру – боягузтво. Це показує, що за його грубою зовнішністю ховається більш складна особистість.

Сашко Смик (Кактус) є багатогранним персонажем, який має як позитивні, так і негативні риси.  Його персонаж у творі служить як нагадування, що навіть ті, хто здається непереможними, можуть мати свої слабкі сторони.

Автор твору – Світлана Кобец

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Таємне товариство боягузів" тести з відповідями
Давайте перевіримо, наскільки ви добре запамʼятали текст, героїв і події у творі "Таємне товариство боягузів" Лесі Ворониної.
Оцініть статтю
Додати коментар