Шарль Перро цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Шарль Перро цікаві факти з життя та творчості французького письменника і казкаря Ви дізнаєтеся в цій статті.

Шарль Перро цікаві факти

Шарль Перро народився в родині судді Паризького парламенту П’єра Перро і був молодшим з його шести дітей (разом з ним народився і брат-близнюк Франсуа, який помер через 6 місяців). З його братів Клод Перро був відомим архітектором, автором східного фасаду Лувру.

Шарль в 17 років вступив до університету і в 23 роки отримав диплом юриста. П’ять років юнак працював адвокатом і захищав бідних людей. Він міг це собі дозволити, так як ніколи не був обмежений у коштах, і займався тільки цікавими з точки зору адвокатури справами. Але незабаром йому стало просто нудно, і він пішов працювати в міністерство фінансів Франції. Це принесло Шарлю Перро визнання при дворі Людовика IV.

Шарль Перро одружився в 1672 році на молодій красуні, яка була на 13 років молодша за нього. Дружина Шарля померла в 1678 році після народження дочки і трьох синів.

Казки Матінки Гуски стали першою в світі книгою, написаною для дітей. До цього книг для дітей ніхто спеціально писав. З шедевра Перро народився сам феномен дитячої літератури!

Спочатку автором книги казок Матінки Гуски значився П’єр Д Арманкур. Але незабаром стало відомо, що під цим псевдонімом ховався син Шарля Перро. Батько пішов на цю хитрість, щоб ввести П’єра у вищий світ, до двору короля, хоча книга була написана ним самим.

Книга мала приголомшливий успіх, і юнак увійшов до близького кола принцеси Орлеанської, адже саме їй була присвячена ця книга казок. Але на свою біду в вуличній бійці П’єр (дворянин) заколов сина вдови столяра (простолюдина) Гійо Колля. А в той час таке вбивство вважалося аморальним вчинком, і молода людина опинилася у в’язниці. Завдяки своїм грошам і зв’язкам Шарль Перро виручив сина з в’язниці і купив йому чин лейтенанта в полку короля. На фронті, в черговій битві, П’єр загинув.

Але і для самого Шарля Перро дорога до вищого світу була закрита. За написання казок вчені і колеги (а Шарль до цього часу вже був професором) виживають його зі світу, а дворянство закрило перед ним двері своїх будинків.

Втомлений і пригнічений він проклинає написання казок і в 1703 році помирає.

“Кіт у чоботях” аудіоказка

Оцініть статтю
Додати коментар