Цікаві факти про Монголію

Цікаві факти з географії

Цікаві факти про Монголію розкажуть багато нового про цю країну.

Монголія: цікаві факти

Чингісхан вважається основоположником Монголії. Він прийшов до влади шляхом об’єднання багатьох кочових племен Північно-Східної Азії і створив найбільшу в світі імперію, яка поступилася по території лише Британській імперії XIX століття.

За 25 років вершники Чингісхана завоювали велику площу і більше людей, ніж римляни за чотири століття.

Місце народження Чингисхана відомо, а ось місце його поховання – ні. Згідно з легендою, щоб захистити цю таємницю 2000 осіб, які були присутні на похоронах Чингісхана, були вбиті 800 солдатами. І щоб остаточно закрити цю таємницю, солдати вбили себе.

Статуя Чингісхана недалеко від Улан-Батора – найвища кінна статуя в світі (40 м без постаменту).

Ще задовго до того, як Китай вторгся і завоював Монголію, Монголія захопила Китай. У XIII столітті гігантська нація потрапила в руки онука Чингісхана – Хубілая, який і став першим імператором китайської династії Юань.

Монгольська марновірство свідчить, що потрібно потиснути руку людині, якій ти наступив на ногу, інакше ви станете ворогами.

Монголи вважають, що падаюча зірка означає чиюсь смерть. Тому, бачачи падаючу зірку, вони не загадують бажання, а шепочуть молитву.

Свист в закритому приміщенні – табу в Монголії. Вважається, що це закликає в будинок злих духів.

У Монголії багато землі (1 566 000 км) і мало людей (2,8 млн чоловік). На півдні Монголії щільність населення становить 1 людина на 10-15 км, а значні території взагалі безлюдні.

Улюбленим видом спорту в Монголії є бех (монгольська боротьба). Борці одягнені в особливий костюм, частиною якого є відкрита сорочка. Кажуть, цей фасон з’явився після того, як один з борців-чемпіонів виявився жінкою.

Щорічно в Монголії проходить фестиваль Золотий орел, на якому мисливці в складних мисливських костюмах і аксесуарах демонструють мужність і мистецтво верхової їзди, а також своїх швидких і спритних орлів.

Сьогодні двогорбого верблюда в дикій природі можна знайти тільки в двох місцях в світі – Монголії і Синьцзян в Китаї. У Монголії щорічно проходить Фестиваль тисячі верблюдів (Thousand Camel Festival), мета якого захистити і зберегти двогорбих верблюдів, кількість яких неухильно знижується.

У 1920-ті роки в пустелі Гобі були знайдені скам’янілі останки динозаврів і перші яйця динозаврів.

Оцініть статтю
Додати коментар