Цікаві факти про мови світу

цікаві факти про мови народів світу Цікаві наукові факти

Чи знаєте ви щось цікаве про мови? 11 найцікавіших фактів про різні мови світу та їх популярність  для дітей і дорослих зібрано в цій статті.

11 найцікавіших фактів про мови світу

Зараз у світі налічується близько 6500 мов, причому 2000 з них – вимираючі (до вимираючих відносяться мови, носіїв яких залишилося менше тисячі).

Найпоширенішою мовою у світі є – мандарин (китайська), далі йде іспанська, потім англійська та хінді. Близько 1,3 млрд. людей спілкуються на китайській (це найбільший показник серед всіх мов світу).  Крім того, китайська мова вважається найдавнішою з тих, що нині існують. Загальна кількість ієрогліфів в Китаї перевищує 80 тисяч. Для розуміння 80% тексту досить знати 500 ієрогліфів, 2000 буде досить для його 99% розуміння, а також для перегляду фільмів з субтитрами і читання газет.

Латинь є офіційною мовою Ватикану, незважаючи на те що, латина вже є мертвою мовою.

Індійські школярі володіють англійською краще, ніж рідною мовою.

Офіційними мовами ООН є – Англійська, арабська, іспанська, китайська, російська і французька.

Найбільше офіційних мов в Індії – цілих 17. На другому місці за цим показником Знаходиться Південно-Африканська Республіка: там 11 офіційних мов. dovidka.biz.ua

Приблизно половина всіх жителів Землі знає як мінімум ще одну мову, крім рідної. Володіння двома або більше мовами називається – білінгвізм.

У мові седанг, якою говорять в центральних районах В’єтнаму, 50 голосних звуків.

В абхазькій мові тільки два голосних звуки, решта 60 – приголосні.

У в’єтнамській мові займеннику«я» відповідає восім різних слів. Їх вживання залежить від соціального статусу і статі мовця.

Близько шести століть офіційною мовою Англії була французька.

мови світу цікаві фактиУ 53 країнах світу англійська визнана державною. Не дивно, адже більше 80% інформації записано на цій мові, так само як 95% світової пошти і 50% наукових і технічних видань в світі. Англійська вважається мовою інтернету, навігації, авіації та інформаційних технологій.

Якийсь час знак амперсанд – & – вважався повноцінною буквою англійського алфавіту.

Медики з Європи встановили, що вивчення мов може омолодити мозок на 15 років. У похилому віці це допоможе сповільнити процес старіння і поліпшити пам’ять.

У камбоджійському алфавіті 74 букви, і він вважається найдовшим у світі. А ось у жителів острова Бугенвіль (Тихий океан) найкоротший алфавіт, який налічує 12 букв. Він створений на основі латинського і містить V, K, G, I, A, E, O, R, S, T, U, P. В гавайському алфавіті теж мало букв – всього 13.

У більшості мов світу за звучанням збігаються два слова – “мама” і “тато”. Вчені пояснюють це тим, що дані слова найбільше схожі на звуки, які шепочуть іноді малюки. При цьому слово “мама” майже у всіх мовах починається з букви “М”.

У Болівії найбільша кількість офіційних мов – 37, в Індії – 21, а в ПАР – 11.

Цікавинки про мови світу, цікаві відомості про мови ви можете додавати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар