Цікаві факти про Донецьку область розкажуть про рекорди регіону, про те чим славиться Донецький край та про його історичні пам’ятки.
Цікаві факти про Донецьку область та Донецьк
Перша назва Донецька – Юзівка, потім перейменували в Сталіно (1929-1961 роки). Джон Юз заснував на березі річки Кальміус металургійний завод і робітниче селище, згодом назване Юзівкою. Через роки селище перетворилося на прекрасне місто Донецьк, що стало одним з найбільших індустріальних центрів.
Донбас багатий не лише вугіллям. У післявоєнні роки на засекречених рудниках Донецька добували радіоактивні матеріали для перших радянських атомних бомб.
Донецька область має в своїх надрах унікальні поклади кам’яної солі, білої глини (каоліну), використовуваної для виробництва якісної порцеляни, а також ртутної руди (кіноварі), цирконію, гранітів, крейди, вапняків і навіть алмазів.
Перш за все знаменитий Донецький край великим запасом вугілля, а, значить, і шахтами. Вони вважаються найглибшими, так як видобуток вугілля проводиться навіть на 1200-метровій глибині. Гірничі розробки донецьких шахт складають унікальну систему підземних коридорів протяжністю понад 2000 кілометрів.
Донецьк називали ще й спортивною столицею. У 2012 році в Донецьку проходив футбольний чемпіонат «Євро 2012» на стадіоні «Донбас-Арена». Місто відвідали вболівальники з України, Росії, Польщі, Чехії, Італії, Англії, Франції та інших країн.
Хто прославив Донецький край? Цей регіон є батьківщиною для композитора Сергія Прокоф’єва, художника Архип Куїнджі, полярного дослідника Георгія Сєдова, поетів Василя Стуса та Володимира Сосюри, гімнастки Лілії Подкопаєвої та багатьох інших видатних людей.
Курортне місто Донеччини – Святогірськ, знамените своїм унікальним печерним монастирем, висіченим у білосніжній крейдяній скелі, що височить над Сіверським Донцем.
Артемівський завод шампанських вин (з 2016 року завод «Аrtwinery») – найбільше в Східній Європі підприємство з виготовлення ігристих вин класичним пляшковим засобом.
Соляні шахти Соледара, що поблизу Бахмута – одні з найчистіших родовищ солі у світі та найбільші в Європі. На глибині 300 метрів розташовані пласти віком 280 мільйонів років.
На Донеччині існують своя Ялта, Гурзуф та ще низка населених пунктів із Кримськими назвами. Їх заснували кримські греки, яких у ХVІІІст. пересилила з Криму Катерина ІІ.
Знаменита пісня «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю» була написана уродженцем Донеччини Михайлом Петренком. Цікаво, що вона є однією з двох перших пісень, що були виконані у космосі.