Цікаві факти про Північний полюс

Цікаві факти з географії

Що цікавого на Північному полюсі? Дітям про Північний полюс цікаво дізнатися не лише наукову інформацію, але й щось незвичайне про це місце. У статті зібрано все цікаве про Північний полюс.

Північний полюс: цікаві факти

Північний полюс, або Географічний Північний полюс – точка перетину осі обертання Землі з її поверхнею в Північній півкулі. Знаходиться в центральній частині Північного Льодовитого океану

На Північному полюсі протягом 6 місяців постійно темно, інші півроку постійно світло. На Північному полюсі полярний день триває близько 186 діб і 10 годин

Північний полюс не відноситься до якого-небудь часового поясу.

Коли ви стоїте на Північному полюсі, будь-який напрямок, в якому ви будете йти, – це Південь!

Глибина океану на Північному полюсі становить 4261 метр.

30% світових невикористаних запасів нафти розташовані в межах Північного полярного кола. На території полярного кола претендують Росія, Канада, Норвегія, Данія (через Гренландію) і Сполучені Штати (через Аляску). Кожна країна має право розвідувати потенційні запаси нафти в межах 320 км від їх берегових ліній.

Роберт Пірі – людина, яка відкрила Північний полюс 6 квітня 1909 року. Він подорожував всю дорогу на собачих упряжках.

Середня температура повітря на Північному полюсі взимку – близько -40 ° C, влітку – переважно близько 0 ° C.

На Північному полюсі немає землі під льодом. Це крижаний покрив завтовшки до трьох метрів, який пливе над Льодовитим океаном. У зимові місяці крижана маса фактично подвоюється в розмірах, збільшуючись приблизно до тієї ж площі поверхні, що і Сполучені Штати, а потім знову тане влітку.

Ви не побачите пінгвінів на Північному полюсі, так як вони живуть на Південному полюсі.

Найближчою ділянкою суші до Північного полюсу є острів Каффеклуббен, а найближчим населеним пунктом – поселення Алерт на острові Елсмір (Канада) в 817 кілометрах від Північного полюса.

Так як на Північному полюсі немає суші, то на ньому неможливе створення постійної полярної станції, як на Південному полюсі.

Оцініть статтю
Додати коментар