У яких продуктах харчування міститься тестостерон?

Тестостерон – чоловічий статевий гормон, під дією якого розвиваються чоловічі статеві органи і вторинні статеві ознаки. Тестостерон забезпечує постійний приплив енергії, надає витривалість з ранку до вечора, підвищує фізичну силу і життєвий тонус, розвиває м’язи тіла, зміцнює фігуру, зменшує кількість жиру, створює гарний настрій і пробуджує сексуальне бажання.

Відомо, що чим вище рівень тестостерону в крові, тим краще в організмі засвоюються поживні речовини, і особливо білок.

Необхідний рівень тестостерону може забезпечити не тільки штучна гормональна терапія, а й натуральні продукти харчування, що сприяють виробленню чоловічого гормону.

У яких продуктах харчування міститься тестостерон?

Тестостерону в продуктах харчування немає, просто є продукти, які негативно впливають на його вироблення в організмі ( знижують ), а є ті які дуже сприятливо впливають на його рівень в крові (підвищують ).

Які продукти харчування сприяють підвищенню тестостерону в організмі чоловіка?

Нежирне м’ясо, яйця – продукти, що містять повноцінні тваринні білки, що грають велику роль для гормонального статусу.

Риба – особливо корисні: осетрові, окунь, форель, палтус, оселедець, сайра, лосось, сардини і креветки.

Продукти бджільництва – маточне молочко і бджолиний пилок. При вживанні в їжу вони надають виражену анаболічну дію. Крім того, в меду міститься бор, який сприяє збільшенню вироблення тестостерону та знижує рівень жіночого гормону естрогену. До речі сказати, естроген також присутній в організмі чоловіка, але в набагато меншій кількості. При ожирінні його рівень може підвищуватися, а рівень тестостерону, навпаки, знижуватися.

Свіжа зелень, приправи – Зелень містить рослинні аналоги чоловічих статевих гормонів. Селера, петрушка, гірчиця, цибуля, кінза , рукола, шпинат. Спеції пригнічують зовнішні фітогормони. Карбамон, червоний перець, карі, часник.

Алкогольні напої в невеликих дозах – горілка, натуральне вино (пригнічує фермент ароматазу, що перетворює тестостерон в естроген), коньяк і т.д. сприяють викиду тестостерону, однак вживати їх слід в міру, щоб не добитися протилежного ефекту.

Овочі , фрукти та ягоди. Переважно мають червоний, жовтий, помаранчевий або зелені колір. Вони містять лютеїн, що стимулюють вироблення гормонів. Абрикос, диня, морква, лимон, манго, персики, груша, ананас, гарбуз, авокадо, апельсин, папайя, капуста, китайська капуста, брюссельська капуста, брокколі, цвітна капуста, жовтий перець, кабачки, баклажани, хурма, яблука, томати. Вишня, малина, суниця, лохина, чорна смородина, слива і чорнослив, червоний виноград і родзинки.

Клітковина і зернові. Грубі каші: перлова, гречана і пшоняна. Саме грубі каші активізують кровообігу в малому тазу. За рахунок цього стимулюється вироблення тестостерону.

Загалом, всі продукти харчування, що містять вітаміни Е, цинк  селен, фосфор, лікопен,  сприяють підтримці чоловічого здоров’я.

За яких умов вживання проявляється користь цих продуктів?

1.Що можна – потрібно їсти сирим і свіжим. Якщо потрібна термообробка, то вона повинна проходити при температурі до 70 градусів. При більшому нагріванні відбувається руйнування більшості амінокислот і вітамінів в цих продуктах. Природно, що тоді ці продукти вже не сприяють виробництву тестостерону в повній мірі.

Виняток м’ясо. Його потрібно варити. Не секрет, що при відгодівлі тваринам дають жіночі гормони. Це сприяє швидкому набору маси. При варінні частина жіночих гормонів, якими напихали тварину, переходить у бульйон. Відповідно, такий бульйон чоловікові користі не принесе. А м’ясо, навпаки, стане корисніше.

2. Продукти повинні бути натуральними. Чим більше консервантів, тим їх складніше перетравити.

3. Кожного продукту має бути небагато. Від зайвого з’їденого кількості ще потрібно зуміти позбутися без втрат для здоров’я.

4. Не запивати водою під час їжі. Тільки натуральними кислими напоями – морсами, компотами. Природно , без цукру.

Оцініть статтю
Додати коментар