Відомі селекціонери

Біологія

Видатні селекціонери світу зробили неоціненний внесок для всього людства.

Відомі селекціонери

Хто такі селекціонери?

Селекціонер – це вчений, який займається виведенням нових форм рослин, грибів, тварин і бактерій з цінними властивостями для людини. Саме завдяки селекціонерам з’являються нові сорти всіх плодових і зернових культур. Саме селекціонери вивели сорти пшениці, які і морозостійкі і мають вищі показники врожайності. Також були виведені сорти соняшнику, які містять до 50% масла в насінні.

Відомі вчені селекціонери:

– Мічурін Іван Володимирович

Неоціненний внесок у розвиток селекції рослин вніс Іван Мічурін, який вивів нові сорти ягід і плодів. Все життя він присвятив виведенню гібридів рослин. І. В. Мічурін працював над створенням морозостійких, крупноплідних сортів із чудовими смаковими якостями. Вчений підбирав несхрещувані сорти і схрещував їх до тих пір, поки не отримував новий вид, покращену рослину для сільського господарства. Йому належить виведення сортів абрикос, вишень, яблук, слив і груш. Загалом Мічурін вивів близько 300 плодових сортів рослин, в своїх роботах він застосовував схрещування географічно віддалених форм.

– Вавилов Микола

Знаменитий генетик, біолог, географ і агроном відкрив закони спадковості рослин. Він зібрав найбільшу колекцію насіння рослин в світі. Вавилов є автором закону про те, як утворюється імунітет у рослин проти хвороб і паразитів. Займався селекцією зернових рослин.

Він організував численні експедиції в різні регіони нашої планети для збору інформації про культурні та дикі рослини. Було зібрано понад 160 тисяч зразків рослин різних видів, сортів і різновидів, на підставі яких Вавилов обгрунтував теорію центрів походження культурних рослин.

– Мечников Ілля
Відомі селекціонери

Мікробіолог, імунолог, фізіолог і лауреат Нобелівської премії все життя присвятив вивченню клітин живих організмів. Він є засновником науки про ембріони живих організмів і геронтології як науки про старіння. Мечников вивчав тяжкі захворювання (сифіліс, черевний тиф, холеру, чуму і туберкульоз) для ведення боротьби з ними.

-Черненко Семен Федорович

Радянський учений, селекціонер-плодовод, доктор сільськогосподарських наук, професор. Створив унікальний «Яблуневий календар» – сорти яблунь з різними термінами дозрівання. Перший отримав міжродові гібриди між яблунею і грушею.

Т. Ферчайлд. У 1717 році він вперше отримав гібриди штучним шляхом. Це були квіткові гібриди гвоздик.

М. Ф. Іванов. Він розробив принципи відбору і схрещування порід. Вчений створив нові породи тварин – біла українська степова свиня.

Я. Вильмут – займався вивченням масового клонування тварин. У Шотландії в 1997 році вивели овечку Доллі.

Оцініть статтю
Додати коментар