Волт Вітмен біографія скорочено

волт вітмен біографія скорочено Письменники

Коротка біографія Волта Вітмена відомого американського поета розповість про його  життєвий і творчий шлях.

Волт Вітмен коротка біографія

Волт Вітмен є основоположником американської літератури та її відомим представником. Його часто називають батьком верлібру.

Народився Волт Вітмен 31 травня 1819, в бідній сім’ї фермерів, в селищі Вест-Хілз на острові Лонг-Айленд недалеко від Брукліна (штат Нью-Йорк). У багатодітній родині було дев’ятеро дітей, Уолт був старшим. Згодом батько втратив більшу частину земель, тому спекулював на нерухомості і будував дешеві будинки для ремісників. Та грошей для багатодітної сім’ї не вистачало. Його дитинство пройшло в Брукліні (район Нью-Йорка).

З 1825-1830 навчався в бруклінській школі, але через брак грошей був змушений залишити навчання. Волт Вітмен здобув освіту далі самотужки. Він поміняв безліч професій: посильний, фасувальник, учитель, журналіст, редактор провінційних газет. Любив подорожувати, пішки пройшов через 17 штатів.

З кінця 30-х років в журналах з’являються статті Уїтмена, в яких він виступав проти культу долара, підкреслював, що гроші призводять до духовного спустошення.

У 1846 році Волт Вітмен став редактором видання “Демократична газета”.

У 1850 р були надруковані деякі вірші поета, – зокрема «Європа». У цьому творі автор висловив своє сприйняття історії, подій революції 1848 р, оспівував свободу.

У 1855 році вийшла збірка «Листя трави», у якій було 12 поезій. Особливе місце в структурі книги займає перший вірш «Пісня про себе», який є одним з найважливіших. Цей вірш як і весь збірник цілком – вираз поетичного кредо автора.

За життя поета збірка «Листя трави» перевидавалась 9 разів. Вона є знаковою в історії американської літератури. До другого видання збірки він додав 20 нових поезій, а в третьому виданні 1860 р. було вже 154 вірші. Так упродовж усього життя поет дописував єдину свою книжку, залишаючись лагідним і спокійним, за що й зажив слави «доброго сивого поета». Остання  редакція містила понад 400 віршів

Серед його улюблених письменників були – У. Шекспір, Ч. Діккенс, Жорж Санд, П.-Ж. Беранже, Ф. Купер.

волт вітмен хронологічна таблиця короткоПід час громадянської війни 1861-1865 рр. Уітмен працював санітаром в госпіталях. Подіям війни присвячені вірші «Бий барабане» і «Коли останній раз цвів бузок» (обидва 1865).

У 1873 поета розбив параліч, до кінця життя він так і не одужав. Він все ж продовжував писати і його твори були наповнені оптимізмом і впевненістю.

26 березня 1892 поет помер.

Також ви можете використати хронологічну таблицю Вітмена для підготовки до занять.

Волт Вітмен творчість

Охарактеризуйте творчість Волта Вітмена так:

 • Трорчості В.Вітмена властива філософська лірка.

  • Поезії В. Вітмена характерний – оптимізм
 • Скільки збірок поезій написав Волт Вітмен? Волт Вітмен видав 1 збірку віршів.
 • Вірші Вітмена написані верлібром (вільний вірш або вірш без рими і розміру)
 • Як називається головна книга В. Вітмена? “Листя трави”
 • Ліричний герой збірки “Листя трави”- людина соціально активна.
 • У першому виданні збірки «Листя трави» поезії не мають назв, бо автор у такий спосіб підкреслює цілісність твору.
 • Волт Вітмен у своїй збірці “Листя трави” уславлює природну рівність усіх людей. Ідея збірки – вічна й неухильна віра в торжество людини. Тема – життя Америки.
 • У книжці « Демократичні перспективи» поет висловлює тривогу щодо духовного стану американського суспільства.
 • Яке філософське вчення найбільше вплинуло на Вітмена? Трансценденталізм. Це філософсько-літературна течія у США в 1830—1860 рр., основними ідеями якої були рівність людей (соціальна і перед Богом), їхнє духовне самовдосконалення, близькість до первісної природи, інтуїтивне осмислення якої веде до абсолюту («наддуші») і морального очищення (насамперед від «вульгарно-матеріальних» інтересів).

 • Новаторством Вітмена було використання у поезії каталогів.

Цікаво! Вірш «О капітане мій, капітане!» – той, який Вітмен присвятив своєму кумирові президенту Лінкольну, відгукнувшись на його трагічну загибель.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Вдячний читач

  Дуже дякую ❤️

  Відповіcти
 2. Марія

  Велике спасибі!

  Відповіcти