Євген Шварц біографія та цікаві факти

Письменники

Євген Шварц біографія та цікаві факти з життя російського радянського прозаїка і драматурга, поета, журналіста і сценариста викладені в цій статті.

Євген Шварц біографія коротка

Євген Шварц народився 9 жовтня 1896 у родині лікарів в Казані. Дитинство і юність пройшло в нескінченних переїздах, поки родина остаточно не осіла в Майкопі. У 1914 році він вступає до Московського університету на факультет юрисдикції. Але незабаром зрозумів, що це зовсім не його шлях – юнака манили література і театр.

У 1917 році Шварца призвали на службу в армію. Демобілізувавшись, Євген Львович став студентом університету в Ростові-на-Дону. Незабаром його прийняли в трупу «Театральної майстерні». Через 2 роки він залишив сцену.

Під псевдонімом «Дід Сарай» Євген Шварц почав письменницьку кар’єру і створював фейлетони для журналів «Ленінград» і «Забой», газети «Кочегарка». У 1924 році його взяли на роботу в ленінградську дитячу редакцію Держвидаву. Він допомагав новачкам на літературній ниві.

Свою першу дитячу книгу під назвою «Розповіді старої балалайки» він видав в 1925 році. І вона мала великий успіх. Потім були казкові «Ундервуд», «Скарб», «Острів 5-К». У 1934 році Шварца взяли в члени Спілки письменників СРСР.

У роки Другої Світової війни Євген Львович продовжує писати і працювати в радіоцентрі. Але в 1941 році він був евакуйований з міста. У період 1942 – 1943 років письменник працює в Кіровському театрі, після в Душанбе. Через рік він переїжджає до Москви. П’єси, написані в той період, з репертуару зняли, так як вони не сподобалися Сталіну. По закінченню війни, Євген Львович працює в кінематографі. У 1956 році він видав свій знаменитий твір «Звичайне диво» над яким трудився цілих 10 років.

Шварц Євген Львович помер 15 січня 1958 року від інфаркту в Ленінграді в віці 61 року.

Євген Шварц цікаві факти

Батьки Євгена Львовича були заможними і інтелігентними людьми, які відносилися до православних євреїв.

У свій час Шварц служив літературним секретарем у Корнія Чуковського.

Свої дитячі твори він писав під наглядом, бо в той час дитяча література вважалася порожнім і непотрібним явищем.

Був одружений двічі. Першою дружиною Євгена Шварца була Гаяне Халайджіева, актриса театру Ростова-на-Дону. У шлюбі народилася дочка Наталія. Письменник в 1927 році знайомиться з якоюсь Катериною, дружиною свого друга. Вона з першого погляду підкорила серце Шварца, і у них зав’язався таємний роман. Незабаром вони обидва звільнилися від своїх шлюбів і поєднувалися узами шлюбу. Разом прожили 30 років.

Дуже любив читати і читав багато. Особливо любив ходити до букіністів, звідки приносив покупки самі рідкісні.

Улюблений письменник – Антон Чехов.

Йому все життя доручали відкривати зборів, на банкетах і званих вечорах він був тамадою, господарем столу

Євген Львович працював дуже багато, буквально з ранку до ночі. В молодості він міг написати п’єсу за дві, за три тижні

В молодості Шварц ніколи не хворів. І взагалі все життя був дуже здоровою людиною. Він купався в крижаній воді, ходив на десятикілометрові прогулянки, працював взимку при відкритому вікні

Почерк у нього був абсолютно неймовірний – через два тижні він сам не розумів того, що написав.
При штурмі Катеринодара отримав важку контузію, наслідки якої – тремор рук – відчував все життя.

Оцініть статтю
Додати коментар