Заходи по збереженню світового океану

Великий Бар'єрний риф Географія

Проблеми світового океану та їх вирішення сьогодні потребують уваги і екологів і звичайних людей. Забруднення світового океану пластиком, нафтою, хімічними речовинами впливає на клімат та екосистему всього світу. Заходи. що сприятимуть охороні світового океану мають бути прийняти на міжнародному рівні.

Заходи по збереженню світового океану

Природоохоронні заходи для підтримання чистоти світового океану спрямовані на зменшення негативного впливу наступних чинників:

  • використання океанічних вод в промислових і побутових цілях;
  • надмірний вилов риби;
  • крах кораблів;
  • цвітіння води;
  • забруднення пластиком;
  • потрапляння в воду хімікатів;
  • викид в океан стічних вод.

Основні екологічні проблеми світового океану – нераціональне використання ресурсів і забруднення морів. Перше місце в світі з видобутку морепродуктів займає Тихий океан. Люди поступово виснажують в ньому запаси риби. За даними ООН на 2014 рік кількість морських жителів скоротилася на 80%.

З глибин світового океану люди видобувають корисні копалини, морська вода потрібна для отримання солі. Господарське використання гідросфери полягає в будівництві судноплавних трас, портів.

Друга проблема – забруднення океанів людиною. Масштаби лиха збільшуються з кожним днем. Щорічно в гідросферу потрапляють 15 млрд тонн відходів. У світовий океан потрапляють: нафтопродукти; фабричні стоки; радіоактивні елементи; сміття сільського господарства. Завдяки круговороту води в природі, в океані виявляються забруднювачі з атмосфери (метан, чадний газ, сажа та інше).

Боротьба з забрудненням світового океану

Охорона вод світового океану має впроваджуватися в кожній країні.

Заходи по збереженню світового океану почали впроваджуватися з 2012 року, коли пройшла конференція ООН, основне завдання якої полягало в розробці заходів з порятунку океану. На саміті відзначили, що тільки 1% всієї гідросфери знаходиться під захистом світової спільноти. На конференції були запропоновані наступні шляхи вирішення екологічних проблем:

  • Заохочувати наукові дослідження окислення океанів, виробляти шляхи для зниження негативного впливу.
  • Поліпшити діяльність регіональних організацій, які управляють використанням морських ресурсів.
  • Розвивати відповідальний вилов риби.
  • Покращувати моніторинг океанів в наукових цілях.
  • Зменшити кисневе голодування гідросфери.
  • Зробити використання водних ресурсів максимально екологічним.

Порушення екологічної обстановки в Світовому океані – гостра соціальна проблема. Забруднюючи воду і бездумно використовуючи ресурси, людство шкодять і планеті, і собі.

Для того, щоб заходи по збереженню світового океану були ефективними кожна людина має бути відповідальною. Потрібно сортувати сміття для подальшої його переробки, ощадливо використовувати водні ресурси, не забруднювати навколишнє середовище. На рівні держав потрібно контролювати кількість викидів у моря та океани, караючи порушників високими штрафами, впроваджувати зелену енергетику, котролювати вилов риб та видобування копалин.

Глобальні проблеми Світового океану

Однією з актуальних екопроблем виступає глобальне потепління. Збільшення середньої температури повітря на планеті Земля призводить до танення льодовиків. Це викличе підвищення рівня води. Льодовики займають 10% території океану. Велика частина знаходиться біля узбережжя Канади, Гренландії і Антарктиди. Найактивніше тануть льодовики Альп. За прогнозами, до 2100 року збережеться 4% крижаної маси від тієї, що існувала в 2003 р.

Підвищення рівня води небезпечно не тільки для прибережних міст. Зникнення крижаних мас призводить до зміни клімату. Це вже сталося з регіоном Тянь-Шань. Раніше він потопав у зелені, а зараз перетворився в посушливу місцевість. У країнах Південної Америки води льодовиків використовуються в питних цілях, в сільському господарстві, для отримання електроенергії. Тому при таненні крижаних мас ці галузі потерпають в першу чергу.

Оцініть статтю
Додати коментар