Жан де Лафонтен біографія

Жан де Лафонтен біографія Письменники

Жан де Лафонтен — відомий французький байкар. Байкарська спадщина Жана де Лафонтена складає 238 байок, їх сюжети він запозичував  у Езопа, Федра, Бідпайя.

Жан де Лафонтен біографія

Жан де Лафонтен народився 8 липня 1621 в Шато-Тьєррі, Шампань в сім’ї, що належала до давнього роду. Батько був чиновником, перебував на посаді доглядача вод і лісів.

Початкову освіту Жан де Лафонтен здобув у сільській школі. У дев’ятнадцятирічному віці готувався до прийняття духовного сану, однак молитви і богослов’я мало цікавили юнака, більше часу він приділяв читанню романів. Зрештою, майбутній письменник відмовився від духовної кар’єри і він деякий час працював чиновником, успадкувавши посаду свого батька. Але служба мало цікавила поета. Він вивчав античну культуру, знайомився з провідними філософськими та політичними теоріями своєї епохи.

Жан де Лафонтен почав писати перші твори, коли йому виповнилося 33 роки. Серед них алегорична поема «Ле Сонь де Bo» (1658–1662), яка зробила його відомим, були значною мірою наслідувальними. 

У 1657 році він переїхав у Париж, де швидко здобув славу талановитого поета і став вести світське життя. Там він зблизився з найвизначнішими класицистами: П. Корнелем, Ж. Б. Мольєром, Ж. Расіном, Н. Буало. Надзвичайна розмаїтість, мальовничість, вишуканість і декоративність — характерні риси творів, написаних у цей період, приміром, першого літературного твору Лафонтена — комедії «Євнух» (1654).

жан де лафонтен короткоЗ-під його пера виходили твори найрізноманітніших літературних жанрів, наприклад, мадригали, балади, оди, послання, п’єси, еклоги. І лише в 1668 р Лафонтен вперше виступив в амплуа байкаря, що приніс йому світову славу: цього року було опубліковано перше видання «Байок Езопа, перекладених на вірші паном де Лафонтеном», що складалося з шести книг. У другому виданні, яке побачило світ 1678 р, було вже 11 томів, в 1694 р було опубліковано останнє видання в 12 книгах. Спираючись на спадщину античних авторів, використовуючи їхні зовнішні фабули, Жан де Лафонтен, по суті, виступив творцем нового жанру і тим самим забезпечив собі гідне місце в історії літератури. Байки зробили його одним з великих народних національних поетів, були переведені на самі різні мови світу.

Член Французької академії з 1684.

В останні роки життя під впливом спілкування з мадам де Саблієр Лафонтен переосмислив погляди, став більш благочестивим і відмовився від фривольних творів.

В 73-річному віці він помер 13 квітня 1695 в Парижі.

Жан де Лафонтен цікаві факти

Спочатку Лафонтен вчився на священика, але за короткий час він зрозумів, що це не його покликання, і пішов вивчати право.

В 1649 році  26-річний Лафонтен отримав диплом юриста та одружився на 14-річній дівчині – Марі Ерікар, і викупив посаду батька в Шато-Тьєррі. Згодом у них народився єдиний їх син – Чарльз. Жінка не була хорошою домогосподаркою і віддала перевагу читанню романів, а скандали, які їй приписували, здебільшого були породженням злих пліток. Сам Жан де Лафонтен часто не бував вдома. Наступні 40 років, незважаючи на народження сина, пара жила окремо – він у Парижі, а вона в Шато-Тьєррі.

Жан де Лафонтен “Зачумлені звірі”

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. ДЕНИС УКРАЇНЕЦЬ

  Клас все стисло і зрозуміло дякую!

  Відповіcти
 2. Таня

  Саасибо большое

  Відповіcти
 3. Віра 228

  Супер коротко та цікаво. Велике дякую.

  Відповіcти