Значення неорганічних сполук у природі техніці і житті

Яке значення неорганічних сполук у житті людини, природі та техніці, Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Значення неорганічних сполук у природі техніці і житті

Напевно, Вам відомо, що хімічні речовини бувають неорганічного та органічного походження. Вміст неорганічних речовин у клітинах коливається в рамках від одного до декількох відсотків. Вони відіграють надзвичайно важливу роль у процесах функціонування деяких клітин та цілісних організмів. Особливе місце належить воді, неорганічним кислотам, солі та лугам.

  • Неорганічні сполуки в організмах

Найпоширенішою неорганічною сполукою на Землі є вода. Це найважливіший оксид для всіх живих організмів. Без неї неможливе існування взагалі. Неможливо назвати виробничого та життєвого процесу, в якому б не застосовувалася вода.

Солі також важливі для живих організмів. Наприклад, солі фосфору та кальцію є складовими скелету людини та хребетних тварин.  Солі натрію та калію, знаходячись в середині та поза клітинам, приводять до виникнення електричних потенціалів в мембранах, оточуючих клітини. Завдяки цьому відбувається транспорт речовин та передача нервових імпульсів до клітини. Солі кальцію і магнію забезпечують активність організму. До того ж, кальцій відповідає за зсідання крові, що є дуже важливим. Нестача неорганічних солей в організмах призводить до порушення роботи скелетних та серцевого м’язів.

Неорганічна хлоридна кислота відповідає за створення кислого середовища в шлунку людини та хребетних тварин, а також забезпечує активність ферментної складової шлункового соку. Сульфатна кислота допомагає розчиняти нерозчинні сполуки та виводити їх з організму та клітин. Ортофосфатна кислота є універсальним акумулятором енергії  в клітині та необхідна для синтезу нуклеїнових кислот.

  • Неорганічні сполуки у будівництві

Неорганічні сполуки також застосовуються у будівництві. Наприклад оксиди є основою глини, піску та багатьох мінералів. Кислоти використовуються у процесах паяння металів, виробництвах целюлози, хімічних волокон. Солі використовуються у вапнуваннях  та при дезінфекції приміщень.

  • Неорганічні сполуки в техніці

Із неорганічних солей виготовляться каталізатори. Також  такі сполуки використовуються як електроліт в акумуляторах.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яку роль відіграють неорганічні сполуки в житті людини та будівництві.

Оцініть статтю
Додати коментар