Афанасій Фет хронологічна таблиця

Афанасій Фет перші 14 і останні 19 років життя офіційно носив прізвище Шеншин — російський поет-лірик німецького походження, перекладач, мемуарист, член-кореспондент Петербурзької АН.

Афанасій Фет хронологічна таблиця

5 грудня 1820 Афанасій Афанасійович  Фет народився в маєтку Новосілки Мценського повіту Орловської Губернії, що належав відставному офіцеру Афанасію Неофитовичу Шеншину. Фет був сином Шарлоти-Єлизавети Фет.

1835-1837 — Афанасій навчався в німецькому приватному пансіоні Крюммера в Верро (нині Виру, Естонія). У цей час він почав писати вірші, проявляти інтерес до класичної філології.

1838 — вступив до Московського університету, спочатку на юридичний факультет, потім — на історико-філологічне (словесне) відділення філософського факультету. Навчався 6 років: 1838-1844 роки.

1840 — вийшла збірка віршів Фета «Ліричний пантеон» за участю Аполлона Григор’єва, друга Фета по університету.

1845 — вступив на військову службу в кирасирский Військового ордена полк, став кавалеристом. У 1846 році йому присвоєно перше офіцерське звання.

1850 — вийшла друга збірка Фета, яка отримала позитивні відгуки критиків в журналах «Современник», «Москвитянин» і «Вітчизняні записки».

1853 — Фета перевели в гвардійський полк, розквартирований під Петербургом. У Петербурзі зустрічався з Тургенєвим, Некрасовим, Гончаровим та ін., А також його зближення з редакцією журналу «Современник».

1854 — проходив службу в Балтійському Порту, яку він описав у мемуарах «Мої спогади».

1856 — вийшла третя збірка Фета під редакцією Тургенєва.

1857 — Фет одружився на Марії Петрівні Боткіній

1858 — вийшов у відставку в чині гвардійського штаб-ротмістра і оселився в Москві.

1859 — стався розрив поета з журналістом Долгоруким А.В. з «Современника».

1863 — вийшло двотомне зібрання віршів Фета.

1867 — Афанасій Фет обраний мировим суддею на 11 років.

1873 —  Афанасію Фету повернуто дворянство і прізвище Шеншин. Літературні твори та переклади поет і надалі підписував прізвищем Фет.

1883-1891 — публікація чотирьох випусків збірника «Вечірні вогні».

21 листопада 1892 — помер у Москві. За деякими даними, його смерті від серцевого нападу передувала спроба самогубства. Похований у селі Клейменово, родовому маєтку Шеншиних.

Хронологічна таблиця Фета коротко описує основні події в житті письменника, але ви можете розширити її на свій розсуд.

Автор: Гнатюк У рубриці: Хронологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *