Анрі Матісс біографія та цікаві факти

Анрі Матісс біографія та цікаві факти з життя французького живописця, графіка і скульптора викладені в цій статті.

 Анрі Матісс коротка біографія

Анрі Еміль Бенуа Матісс з’явився на світ 31 грудня 1869 в місті Ле-Като. Отримував знання в багатьох закладах — спочатку навчався в Парижі з 1891 року в академії Жюліана, потім в 1893 році в Школі декоративних мистецтв і, нарешті, в Школі витончених мистецтв в період 1895- 1899 років.

Спочатку він, як багато учнів живописця того періоду, займався копіюванням творів старих голландських і французьких майстрів. У своїй творчості він зазнав впливу від величезних неоімпресіонізму (надихнувшись роботами Сіньяка), мистецтва Арабського Сходу, Гогена і давньоруського іконопису.

У період з 1905 — 1907 років Анрі очолює новий художній напрям — фовізм. На початку ХХ століття в роботах художника простежується вплив кубізму, а ось з 1920-х років вони відрізняються колористичним розмаїттям, безпосередністю і м’якістю. Починаючи з 1930-тих років, Матісс поєднує декоративність фовізму з чіткою аналітичною побудовою композиції і тонким колірним нюансованим ладом.

У другій половині ХХ століття Матісс знайшов свій стиль в художньому мистецтві — лаконічний малюнок, контрастне поєднання колірних зон або перевага на полотні відтінків основного одного тону, а також тони, які не приховують фактуру полотна. Це чітко простежується в його панно «Музика», «Майстерня художника» і «Танець».

У його творчості переважають такі мотиви — ідилічні сцени, танець, візерунки тканин і килимів, статуетки, вази і плоди ( «Червоні риби« і «Натюрморт з раковиною»). Відмітна риса Матісса — оперування лінією. Він робить це досить тонко, переривчасто, іноді лінія довга, заокруглена, прорізуються чорний або білий фон ( «Теми і варіації», «Вірші», «Пасіфаї», «Вірші про кохання»).

Його останньою роботою було оформлення вітражів домініканської капели чоток близько Ніцци в 1953 році. Помер художник 3 листопада 1954 року.

Анрі Матісс цікаві факти

Коли Матіссу було 20 років, він переніс операцію з видалення апендициту. Ця подія сприяла тому, що Анрі почав цікавитися живописом. Коли він лежав в лікарні, його мати принесла синові фарби, щоб той не нудьгував. Після того як Матісс видужав, жити без живопису він уже не міг.

Батько Матісса хотів, щоб син став адвокатом. Анрі навіть вивчився в Парижі на юридичному факультеті і працював у свій час клерком. Але бажання малювати перемогло в ньому все.

Дружив з Пікассо. Вони довгий час стежили за роботами один одного, давали їм однакові назви.

Був одружений на емігрантці з Росії Лідії Делекторській, у шлюбі з якою він прожив 22 роки. Вона була його моделлю і помічницею. У шлюбі народилася дочка Маргарита і син П’єр.

Останні роки свого життя художник Матісс провів в інвалідному кріслі і ліжку. Коли він тривалий час не міг стояти, то почав створювати шедеври за допомогою кольорового паперу і ножиць. Коли його бажання малювати долало, то він прив’язував до довгої палиці олівець і малював в ліжку.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *