«Бранд» Ібсен скорочено

ГЕНРіК іБСЕН Короткий зміст

«Бранд» – п’єса норвезького драматурга Генріка Ібсена, написана в 1865 році. П’єса складається з п’яти актів.

«Бранд» Ібсен переказ

Молодий пастор Бранд подорожує через суворі норвезькі гори. На шляху йому зустрічаються різні люди. Селянин з сином, які відмовляють Бранда йти в гори і підказують менш небезпечний маршрут. Бранд їх різко засуджує за спробу знайти компроміс, тоді як вони поспішають додому до при смерті лежачої дочки. Потім він зустрічає двох закоханих, Агнес і Ейнара. Побачивши Ейнара він пізнає свого однокласника. Прямолінійність Бранда дратує і відштовхує його. Далі Бранд знайомиться з божевільною Герд, яку переслідує нав’язлива ідея про яструба і спасіння, яке чекає її в горах.

Жителі прилеглого села, яке страждає від голоду, просять Бранда стати їх священиком. Вони вражені силою його духу,проявленою в порятунку одного з жителів, який, збожеволівши від горя і голоду, убив власну дитину. Бранду допомагає Агнес, яка вирішує залишитися разом з ним. У них народжується син Альф. Він хворіє і лікарі вмовляють Бранда перебратися в інше місце, з більш легким кліматом. Бранд готовий погодитися, але ненаважується кинути своїх прихожан, які вже почали жити за новими правилами. Він переконує в цьому і Агнес. Альф вмирає. Біль втрати змушує Бранда і Агнес зробити з Альфа ідола.

Не менш суворо Бранд відноситься і до власної матері, з волі якої він і став священиком, щоб спокутувати гріхи батька, що нажив багатство неправедним шляхом. Він відмовляється прийти до вмираючої матері з напуттям, дізнавшись, що вона так і не зважилася витратити весь свій статок на благодійність, чого він від неї всіляко домагався.
Бранд втрачає розум і відводить частину прихожан в гори на пошуки нових ідеалів. Швидко розібравшись в тому, що відбувається, прихожани кидають Бранда одного в горах, де його пізніше знаходить божевільна Герд. Вона приводить його на вершину гори, де, через зроблений нею постріл в уявного яструба, Бранда накриває лавина і він гине.

Оцініть статтю
Додати коментар