Чим відрізняється колядка від щедрівки

колядки Цікаві факти про Україну

Колядки та щедрівки – це обрядові пісні, які виконують під час новорічних та різдвяних свят. А чим відрізняється колядка від щедрівки знають не всі.

Чим відрізняється колядка від щедрівки

Різниця є: Колядки виконують на Різдво — 7 січня, а щедрують — напередодні старого Нового року—13 січня.

В колядках прославляють народження Христа, а щедрівками бажають добробуту родині, багатого урожаю и т.д.

Історія колядок
Як відомо, звичай колядування пов’язаний з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Його святкували 25 грудня. Вважалося, що в цей день Сонце з’їдає змій Коротун. Всесильна богиня Коляда в Дніпровських водах народжувала нове Сонце — маленького Божича. Язичники намагалися захистити новонародженого та проганяли Коротуна. Потім — ходили від хати до хати, щоб сповістити людей про народження нового Сонця. Згодом, із появою християнської релігії, обряд колядування був приурочений до Різдва Христового, і в колядках з’явились біблійні і світські мотиви.
Історія щедрівок

  Щедрівки відрізняються від колядок своїм неодмінним приспівом «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір». Щедрівки і колядки християнського циклу відзначаються своїм глибоким етичним змістом і великою мистецькою красою. Основні мотиви їх — християнська любов, милосердя, глибока пошана до матері. У щедрівках висловлюється побажання багатого врожаю, добробуту, приплоду худоби, доброго роїння бджіл.

Тепер ви знаєте чим відрізняються колядки від щедрівок, а також історію їх виникнення.

Оцініть статтю
Додати коментар