Дієго Веласкес коротка біографія

Дієго Веласкес коротка біографія на українській мові великого іспанського художника викладена в цій статті.

Дієго Веласкес біографія скорочено

Народився 6 червня 1599 року в невеликому містечку Севілья в сім’ї вихідців з Португалії. Перші роки навчання він провів у місцевій монастирській школі, як і всі хлопчики його віку. Батьки, помітивши його талант до мистецтва, відвели Дієго в майстерню до відомого художника Ф. Еррери. У той час професія художника була норовливим викликом в аристократичному колі, але батьки вирішили, що бажання дитини понад усе. У майстерні Еррери Дієго провчився недовго, вони з майстром не зійшлися в поглядах і він перейшов до іншого вчителя — Франсиско Пачеко, шанувальника академізму і епохи Відродження. Тут Веласкес опанував навички і уявленнями про шедеври живопису в світовому масштабі. А здавши успішно іспит — отримав звання майстра.

Дієго Веласкес цікаві факти

Дієго Веласкеса в 1617 році взяли в місцеву гільдію художників, забезпечивши тим самим його роботою і заробітком. У 1618 році він одружився з дочкою свого вчителя.

1623 рік став переломним у житті художника — за наполяганням Пачеко його запрошують до двору короля Філіпа ІV. Тут він удосконалить свою майстерність, вивчаючи твори художників в королівському Ескоріале. Уже будучи великим художником, Дієго Веласкес не зупиняється на досягнутому — він подорожує по Італії, знайомлячись з картинами і творами Тиціана і Ван Дейка, Леонардо да Вінчі і Мікеланджело, Тінторетто і Веронезе. Ці роботи вплинули на його стиль художника — стало більше фарб, мазків і блиску.

Повернувшись додому, він займається портретними роботами, оформляючи новий королівський палац. Пише багато полотен на історичну тему, прославляючи короля Філіпа як великого полководця.

У 1649 йому дали доручення як мистецтвознавцю і дипломату відвідати Італію з важливою метою — придбати нові шедеври мистецтва для королівської скарбниці. Перебуваючи в гостях у Папи Інокентія Х, він написав в подарунок йому портрет, який настільки здивував Папу і всю творчу богему Риму, що його обрали членом Римської академії мистецтв.

У 1651 році він повертається в Мадрид, продовжуючи створювати портрети для королівської сім’ї. У 1660 брав участь в укладанні шлюбу короля Людовика XIV з донькою Філіппа IV. У Франції він застудився і повернувшись в Мадрид, помер 6 серпня 1660 року.

Шедеври Дієго Веласкеса — Вакх, Тріумф Вакха, Кузня Вулкана, Здача Бреди, Меніни, Пряхи, Венера з дзеркалом, Стара кухарка, Сніданок, Сніданок двох юнаків, Служниця-мулатка, Музиканти, Водонос.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *