Джон Фаулз біографія скорочено

Джон Фаулз біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Джон Фаулз коротка біографія

Джон Роберт Фаулз — англійський письменник, романіст і есеїст, представник постмодернізму.

Народився 31 березня 1926 року в Лі-он-Сі (графство Ессекс) в сім’ї торговця сигарами. Він закінчив престижну школу в Бедфорді, був старостою класу.

8 травня 1945 року він відправляється на службу в Королівське відділення морської піхоти, де прослужив буквально два роки і кидає цю справу. Фаулз приймає рішення зайнятися впритул вивченням мов: німецької та французької. Для цього він вступає до Оксфордського університету.

У 1950-1963 рр. Фаулз викладав в університеті міста Пуатьє у Франції, потім в гімназії на грецькому острові Спецес, що послужило прообразом місця дії в романі «Маг», і в лондонському коледжі Святого Ґодрика. На острові Спецес Фаулз почав писати, а в 1956 році він одружився на Елізабет Крісті, з якою прожив 35 років.

У 1963 році Фаулз опублікував роман «Колекціонер», який був досить успішним.

У 1964 році вийшла збірка есе «Христос».

У 1966 році був виданий роман «Маг», написаний ще до «Колекціонера», який письменник довго не публікував.
У 1968 році Фаулз оселився в невеликому містечку Лайм-Реджіс на півдні Англії. Більшу частину життя він провів в своєму будинку на березі моря і отримав славу замкнутого чоловіка.

Там Фаулз написав роман «Жінка французького лейтенанта» (1969), повість «Вежа з чорного дерева» (1974), «Деніел Мартін» (1977), «Лялечка» (1986)

У 1979 р письменник очолив міський музей і займав цей пост протягом десяти років.

Основні твори Фаулза отримали світове визнання, а зняті на їх основі кінофільми сприяли популярності і комерційному успіху книг письменника. Живучи в самоті, письменник в останні роки рідко з’являвся на публіці.

Джон Фаулз помер 5 листопада 2005 року в Лайм-Реджіс, графство Дорсет від наслідків перенесеного раніше інсульту.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *