«Енн із Зелених дахів» скорочено

«Енн із Зелених дахів» скорочено читати українською Ви можете за 7 хвилин

«Енн із Зелених дахів» скорочено 

Енн із Зелених дахів — роман канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері 1908 року. Інша назва  — «Аня з Зелених мезонінів»

Аню Ширлі, 11-річну сироту з вигаданої громади Булінбрука, Нова Шотландія (прототипом є діюча громада в Новому Лондоні) відправляють на острів Принц Едуард, після того як все її дитинство пройшло в дитбудинках та будинках прихистивших її людей. Марілла і Метью Касберт, самотні брат і сестра по 50 і 60 років, вирішують усиновити хлопчика з дитбудинку, щоб він допомагав Метью на їх фермі. Вони живуть в будинку з назвою «Зелені Мезоніни» в селі Авонлеї на острові Принца Едуарда. Через непорозуміння дитбудинок відправляє до них Енн.

Енн описується як яскрава і швидка, вона завжди бажає догодити, балакуча дівчинка, і з дуже багатою уявою. У неї бліде обличчя з веснянками, і зазвичай заплетене руде волосся. Марілла спочатку хоче повернути Енн в дитбудинок, але вже через кілька днів дозволяє їй залишитися. Марілла відчуває, що вона може добре вплинути на виховання Енн. Також вона дізнається, що в разі повернення Енн, її візьме інша досить неприємна жінка з міста.

Як дитина з багатою уявою, Енн отримує задоволення від життя і швидко звикає до життя у процвітаючій дружньому селянськьому селі. Балакучість Енн спочатку доводить до сказу Марілла, а Метью відразу розташовується до неї. Енн каже, що вони «споріднені душі».

У книзі перераховуються досягнення і пригоди Ані: сільська школа, де вона швидко стала кращою ученицею; дружба з Діаною Баррі (її найкращою подругою або «добрий друг» як її називає Енн); її багатообіцяючі літературні амбіції; і, нарешті, її суперництво з однокласником Гільбертом Блізом, який дражнить її за рудий колір волосся. За це він заробляє її миттєву ненависть, хоча і вибачався багато разів. Через якийсь час Аня розуміє, що більше не ненавидить Гільберта, але так і не розмовляє з ним.

Також книга розповідає про пригоди Енн в спокійному і старомодному Авонлеї. Епізоди включають її ігри з друзями (Діана, Джейн Ендрюз і Рубі Джіліс), сварки з неприємними сестрами Пай (Герті і Джоси), і домашні казуси, як, наприклад, перефарбування волосся в зелений колір (хоча повинен був вийти чорний) або споювання Діани (випадково давши їй порічкове вино, думаючи, що це малинова наливка).

У п’ятнадцять Енн вирушає до Королівської Академії, щоб стати вчителькою. З нею відправляються також Гілберт, Рубі, Джоси, Джейн і ще кілька студентів. Вона отримує ліцензію на викладання за один рік, в той час як інші вчаться два. Енн отримує стипендію Евері, яку дають найкращим студентам в Англії. Це досягнення дозволить їй отримати ступінь бакалавра мистецтв в вигаданому Редмонд коледжі (прототип справжнього університету Далхаузі), який знаходиться на її батьківщині в Новій Шотландії.

Під кінець книги вмирає Метью в результаті серцевого нападу, після того як дізнався, що всі їхні гроші втрачені в результаті банкрутства їх банку. Через любов до Марілла і Зелених Мезонінів Енн відмовляється від стипендії, щоб залишитися вдома і допомагати Марілл, у якої пропадає зір. Вона планує викладати в школі Кармоді, яка найближче знаходиться до дому Марілла, і по вихідним відвідувати її. Після того як Гілберт дізнається, що Енн хоче бути ближче до Марілла після смерті Метью, в знак дружби він звільняє своє місце вчителя в школі Авонлеї і переводиться в школу Вайт Сендс. Після цього вчинку Енн і Гільберт стають хорошими друзями, і Енн очікує нового «повороту долі».

«Енн із Зелених дахів» короткий зміст Ви можете доповнити улюбленими моментами з книги.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *