Федеріко Бароччі біографія

Федеріко Бароччі або Бароччі (1530-1612) — італійський художник, представник маньєризму. Вважається одним з попередників бароко.

Федеріко Бароччі біографія

Народився в місті Урбіно, його батько був скульптором. Протягом всього життя  Бароччі працював в рідному місті.

Навчався у Баттісти Франко, згодом у свого дядька — урбінського живописця і архітектора Джіроламо Дженги, що працював в м. Пезаро. Замолоду познайомився з роботами Тіціана, що знаходився в Урбіно.

У 1550 -х він відправився в Рим, де на нього великий вплив зробили роботи Рафаеля, Мікеланджело, Таддео Цуккаро. Його зрілі картини відображають тенденції бароко. Федеріго відзначений завдяки його високій майстерності в портретному напрямку.

У 1560–1563 роках Федеріко Бароччо вдруге побував в Римі, де взяв участь в розписах казини папи римського Пія IV (так звана вілла Пія). Однак незабаром він отруївся (або був отруєний), зумів дістатися до Урбіно, де довго хворів протягом 4 років. Внаслідок цього до 1567 року не займався живописом. Напади хвороби і депресії переслідували його до кінця життя. Зазнав вплив ідей одного з найбільших діячів Контрреформації Філіппо Нері й у 1566 році став членом ордену капуцинів.

Отримує замовлення від Франческо Марія II делла Ровере, герцога Урбінського. Незважаючи на запрошення від імператора Священної Римської імперії Рудольфа II, великих герцогів Тосканських, художників залишався практично весь час в Урбіно. У 1567–1568 роках виконав замовлення для каплиці в соборі міста Перуджа. Він знову відвідав Рим під час правління папи римського Григорія XIII, де виконав роботи для римських церков «Відвідування Дівою Марією Єлизавети» «Введення в храм», «Таємна вечеря». Також у своїй біографії Бароччі трохи займався гравіруванням.

Помер у 1612 році в Урбіно.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *