Головоногі молюски цікаві факти

Головоногі молюски — клас високоорганізованих морських молюсків, які широко розповсюджені в усіх морях з високою солоністю, тому у значно опріснених Чорному та Азовському морях майже не трапляються. Мешкають у товщі води і на дні. Деякі їстівні і є об’єктом промислу. До головоногих відносяться каракатиці, наутилуси, восьминоги, кальмари і кілька вимерлих груп — амоніти, белемніти й ін. Клас об’єднує близько 600 видів.

У цій статті ви прочитаєте цікаві факти про головоногих молюсків, деякі з яких навіть уявити важко.

Головоногі молюски цікаві факти

  • У восьминога прямокутні зіниці.
  • Восьминіг для того, що б сховатися від своїх ворогів, може підлаштуватися під колір грунту або води, змінивши текстуру і колір своєї шкіри.

гигант кальмар

  • Найбільший молюск у світі (він же саме велике безхребетне світу ) — гігантський кальмар під назвою Architeuthis dux . Його довжина складає більше 18 метрів. А очі розміром з футбольний м’яч. Він живе в прибережних водах Тихого океану. Якщо вірити легендам , то цей кальмар вважався міфічною істотою , і перші згадки про нього з’явилися ще в 1555 році. Багато вчених довго сумнівалися в його існуванні, поки в 2007 році група японських учених не змогла його сфотографувати. В даний час в одному з Британських музеїв природознавства зберігається 9 — тиметровий екземпляр.

танцующый кальмар

  • У кухні Японії існує дуже цікаве блюдо під назвою «танцюючий кальмар». Щойно вбитого молюска поміщають в чашу з рисом, поливають зверху соєвим соусом і саме в цей момент кальмар починає свій танець, перебираючи щупальцями. Цей ефект пояснюється незвичайною будовою нервових волокон, які навіть після своєї смерті реагують на натрій, що міститься в соусі, і цим змушують м’язи скорочуватися.
  • Восьминоги — дуже розумні молюски , вони здатні розрізняти форми різних геометричних фігур, звикають до людей і навіть іноді стають ручними. Ці молюски вельми охайні, завжди дбають про чистоту в своїх оселях, змиваючи весь бруд струменем води, яку самі випускають, а відходи складають зовні в «купки».

Також можете прочитати статтю цікаві факти про молюсків — де є цікава інформація про всі види молюсків.

Тепер ви знаєте цікаві факти про головоногих молюсків, сподіваємося ви дізналися багато нового, а якщо ви можете доповнити дану статтю, лишайте інформацію в коментарях. 

 

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *