Характеристика Шерлока Холмса

Шерлок Холмс характеристика літературного героя викладена в цій статті.

Характеристика Шерлока Холмса

Холмс Шерлок (містер Холмс) — персонаж циклу детективних повістей і оповідань, прототипом якого став Джозеф Белл — викладач медичного коледжу в Единбурзі, що володів незвичайною спостережливістю й умінням розбиратися в життєвих ситуаціях за допомогою дедуктивного методу, чим дивував своїх студентів, одним з яких був Артур Конан Дойль.

Xолмс називає себе сищиком-консультантом, він береться тільки за надскладні, самі заплутані справи, від яких відмовляються Скотленд-Ярд і приватні агентства. Не виходячи з кімнати, може розплутати злочин, над яким марно билися інші. Він принципово відрізняється від стандартно мислячих, тупоумних і невмілих поліцейських і сищиків з Скотленд-Ярду, яким ніколи не судилося стати професіоналами.

Для Xолмса заняття сищика — найменше спосіб заробляти гроші. До вирішення будь-якого завдання він відноситься як філософ, як художник, як поет. Чим важче проблема, тим більше вона йому цікава. Унікальним Xолмса робить висота якостей його особистості. Любитель Гайдна і Вагнера  Xолмс є автором праць з психіатрії та хімії, Ватсон свідчить, що Xолмс майже не мав уявлення про сучасну йому літературу, політику і філософію, він нічого не знав ні про теорію Коперника, ні про будову сонячної системи і говорив Ватсону про те, що все це непотрібні знання. На думку Xолмса, людині потрібні лише знання, які є інструментами пізнання світу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.
Коментарі:
  1. 5 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *