Хто такі шишкарі?

Хто такі шишкарі? Ці птахи незвичайні, і не всі знають про їх існування. Ця розповідь про шишкарів містить багато пізнавальної інформації.

Хто такі шишкарі?

Шишкарі – це невеликі горобцеподібні пташки.

Живуть вони в хвойних лісах. Адже шишки – улюблений корм цих пернатих друзів. Щоб дістати насінину, мають пристосований дзьоб. Він досить незвичайний. Гострий та довгий дзьоб загнутий, його кінці направлені в різні боки.  Найцікавіше, що таким він стає з часом. Бо пташенята народжуюються на світ із звичайним  дзьобом, як в більшості птахів.

Шишкар – перлітний птах. Ці птахи не бояться морозів. Прилітають у наші краї восени, коли багато інших пташок нас покидають. Усе тому, що насіння шишок – найулюбленіший корм шишкарів. А дозріває воно в холодну зимову пору. Тому селяться птахи в хвойних лісах: ялинових, соснових, модринових.

У особливо багатих на їжу місцях ці птахи затримуються і виводять пташенят. У зимовий час шишкарі висиджують та вигодовують своїх маленьких пташенят. Їхні гнізда настільки теплі, що малята без оперення не замерзають.

Шишкар в Україні мешкає переважно в північних областях. Ще їх називають «птахами-циганами» — за схильність до частих змін місця проживання і «північними папугами» — за яскраве забарвлення, незвичний дзьоб і здатність лазити по гілках. Шишкар має велику голову, чіпкі лапи, що дозволяють підвішуватися до шишок вниз головою і  короткий хвіст. Крім хвойного насіння шишкарі живляться бур’янами та насінням соняшника, іноді комахами.

Завдяки харчуванню насінням хвойних дерев, тіло шишкаря настільки просочується смолою, що понад десять років може лежати в землі, наче мумія, не піддаючись гниттю. Шишкарі – гарні і корисні птахи, бо, збиваючи шишки, вони сприяють розповсюдженню насіння ялини.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *