Хто такий митець?

Хто такий митець?

Митець — особа, яка займається мистецтвом. Цей термін є ширшим за поняття «художник», під нього підпадають і ті мистецькі діячі, які не займаються образотворчим мистецтвом безпосередньо.

Художник, маляр — творчий працівник у галузі образотворчого мистецтва; живописець, графік, скульптор, майстер. У переносному значенні художник — будь-який митець (поет, прозаїк, композитор тощо), який талановито використовує у своїй творчості художні засоби.

Митець має викликати в душах сприймаючих той психічний стан, який зображений у творі. При цьому сила почуття має бути такою, що душі тих, хто читає чи спостерігає, мають привести тіла в такий рух, щоб здавалось, ніби вони самі беруть участь у тій же події. Якщо ж вони цього не роблять, то талант такого художника нікчемний.

Синонімами до слова «митець» є:

  • майстер (той, хто досяг високої майстерності, досконалості в своїй роботі, творчості); в
  • іртуоз;
  • мастак;
  • артист;
  • умілець;
  • чародійник (той, хто чарує своїм мистецтвом, працею).

Наприклад: Михайло Гнатович був справжнім віртуозом зварювання (В. Собко); Льока не мав ніякої спеціальності, проте вважав себе за універсала, який все знає і все може (Ю. Мокрієв).

Отже, митець у суспільному житті постає особистістю, якій належить особлива місія. Він покликаний формувати свідомість кожної людини, апелюючи до її розуму та почуттів. Цінність мистецтва також у змісті: це внутрішнє життя людини, її почуття і переживання, роздуми над життям тощо. Лише мистецтво, завдяки геніальності митців, дає можливість творчого розгортання внутрішнього світу кожного.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Словник

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *