Краби: цікаві факти

Цікаві факти про тварин

Чи знаєте ви щось цікаве про крабів? Цікава інформація про крабів для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про крабів

Планета Земля налічує близько п’яти тисячі різновидів крабів. І кожен з них, хоч і абсолютно різний за зовнішнім виглядом, структура тіла залишається незмінною для всіх – вісім ніг і дві клешні.

Близько 8.1 млн тонн крабів з’їдають щорічно в ресторанах і будинках по всьому світу, враховуючи такий довгий термін розмноження цей вид крабів потрапляє під загрозу вимирання.

Краби дуже агресивні по відношенню один до одного. Самці часто б’ються за право володіти самкою.

Здатними до розмноження краби стають у віці 8-10 років.

Як відбувається розмноження крабів? Самець прикріплює до черевця самки свою сперму покриту нерозчинним у воді покриттям. Після, самка метає ікру і прикріплює її до нижньої частини тулуба, під спеціальну захисну пластинку, де вона змішується зі спермою і відбувається запліднення. Після інкубаційного періоду, який триває приблизно 11,5-12 місяців, вилуплені личинки крабів падають на дно. У процесі росту личинка линяє до 5 разів. Більш менш схожою на краба вона стає у віці трьох років.

Зуби краба знаходяться в шлунку.

Людина ходить спираючись на свій твердий скелет, краб ж має зовнішній скелет, а всередині тільки внутрішні органи і м’язи.

40% ваги краба – м’ясо.

Якщо краб позбудеться клішні, то він здатний відростити нову. Правда вона буде дрібніше за розміром і не буде такою ж красивою як перша.

Японський краб-павук є найстарішим видом крабів в світі, а також вважається, що він найбільш глибоководний.
Більше того він володіє найдовшою тривалістю життя – 50 років.

Розмах кінцівок краба-павука близько 3,3 метрів, а саме тіло всього 60 сантиметрів. Маса такого гігантського крабіка всього близько 20 кілограм.

Вважається, що цей вид краще мешкає на глибині 200-300 метрів, проте зустрічалися особини, які непогано почувають себе на глибинах 800 і вище метрів.

Цікавинки про крабів, цікаві відомості про крабів ви можете додавати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар