“Мандри Гуллівера” скорочено 1 частина (+ аналіз)

мандри гуллівера скорочено Короткий зміст

“Мандри Гуллівера” скорочено 1 частина, коли Лемюель потрапив до Ліліпутії, ви можете прочитати в цій статті.

“Подорож до Ліліпутії” скорочено

Глава 1

Гуллівер був сином дрібного поміщика з Ноттінгемшира, і з чотирнадцяти років навчався в коледжі. Потім він навчався у знаменитого хірурга, і вивчав медицину в місті Лейден.
Після закінчення навчання Гуллівер став корабельним хірургом, кілька разів намагався осісти на суші, але все одно повертався в море.
Одного разу судно Гуллівера зазнало аварії і врятувався він один. Він дістався до берега і заснув від утоми.
Коли Гуллівер прокинувся, то виявив що зв’язаний дуже маленькими мотузочками, обплутаний ними з ніг до голови. По ньому залізла дуже маленька людина. Гуллівер скрикнув і маленька людина втекла. А навколо було багато таких же крихітних людей і всі вони щось кричали.
Гуллівер висмикнув одну руку і тут же в нього полетіли стріли. Він вирішив за краще лежати нерухомо і довго чув якийсь стукіт. Виявилося, що ліліпути спорудили поруч поміст, на який піднялися кілька ліліпутів. Один з них сказав довгу промову, але Гуллівер нічого не зрозумів. Він знаками показав, що хоче пити і їсти.

Ліліпути нагодували Гуллівера дуже маленькими стравами і крихітним хлібом, а потім дали йому бочки, які Гуллівер випив на одному диханні.
Ліліпути пояснили Гулліверу, що він бранець і його наказано відвезти до палацу імператора. Гуллівер хотів заперечити, але передумав і заснув, так як у вино було додано снодійне.
Ліліпути виготовили величезний віз і перевезли Гуллівера до столиці. Там його помістили в найбільшій будівлі, колишньому храмі, куди Гуллівер міг пролазити через двері. Гуллівера прикували ланцюгом і обрізали мотузки.
Величезні натовпи ліліпутів ходили дивитися на небаченого велетня.

Глава 2
На наступний день до Гуллівера завітав сам імператор і його численна свита. Гуллівер ліг, щоб краще бачити і чути, але він не розумів мови ліліпутів, а ті не розуміли ні одну з мов, відомих Гулліверу.
Коли імператор пішов, на Гуллівера стали лазити роззяви, яких ганяли солдати. Через день імператор оголосив Гулліверу, що той поки залишиться полоненим, але його будуть всім забезпечувати. Гуллівер пообіцяв поводитися добре і імператор обіцяв звільнити його з часом.
Ліліпути зробили опис майна Гуллівера і йому довелося віддати шаблю, пістолети і порох. Постріл з пістолетів справив сильне враження на ліліпутів.
Ліліпути не знайшли в потаємній кишені підзорну трубу і окуляри.

Глава 3

Гуллівер спостерігав за розвагами канатних танцюристів і дізнався, що той хто стрибне на канаті вище інших, отримує вакантну державну посаду. Міністри теж стрибали на канаті, щоб показати, що вони не втратили спритності.
Інша розвага ліліпутів – стрибки через палицю. Палицю тримали імператор і міністр і то піднімали її, то опускали. Той, хто краще за всіх стрибав, отримував синю нитку, за друге місце давали червону нитку, а за третє – зелену. Ці нитки ліліпути носили у вигляді пояса.

Гуллівер теж вирішив розважити ліліпутів і натягнув на спеціальних палицях носовичок. На ньому кавалеристи стали проводити маневри. Ця забава всім сподобалася, поки один кінь не порвав хустку. Тоді Гуллівер вирішив припинити цю розвагу.
Через пару тижнів з берега моря доставили загадковий чорний предмет, який виявився капелюхом Гулівер. Гуллівер був цьому дуже радий.
А імператор кілька разів влаштовував паради між розставлених ніг Гуллівера.
Сам Гуллівер багато разів просив про свободу і нарешті вона була йому дарована, незважаючи на опір адмірала Скайреша Болголама. Гулліверу довелося підписати умови звільнення, зате його зобов’язалися годувати їжею, яку могли б з’їсти 1728 ліліпутів.

Глава 4.
Отримавши свободу, Гуллівер вирішив оглянути Мільдендо, столицю Ліліпутії. Він легко переступав через будинки. Місто мало чотирикутну форму і жило в ньому близько п’ятисот тисяч чоловік. Будинки були трьох і чотириповерховими.
Імператорський палац знаходився в центрі міста і був оточений невисокою стіною. Але далі йшли три ряди внутрішніх будинків, дуже високих і Гуллівер не міг переступити їх.
Щоб оглянути імператорські покої Гулліверу довелося зробити собі два табурети з величезних дерев і переступати високі будинки з табурета на табурет.
Так Гулівер зміг оглянути покої імператора і навіть поцілував ручку імператриці.
Через два тижні до Гулівера прибув таємний радник Рельдресель, який сказав, що у Ліліпутії дві проблеми.
Перша внутрішня. Це дві ворогуючі партії, тремексенів і Слемексенів, які розрізняються висотою каблуків, які носять. Імператор належить до партії Низьких каблуків, а ось спадкоємець має тягу до партії високих каблуків. І обидві партії ненавидять один одного.
Але є ще зовнішній ворог – Блефуску. Це острів, на якому знаходиться ворожа ліліпутам імперія.
Там живуть люди, які по-старому розбивають варені яйця з тупого кінця, хоча ще дід нинішнього імператора велів розбивати варені яйця тільки з гострого кінця. І між Блефуску і ліліпутами йде постійна війна.
А зараз Блефуску зібрав величезний флот і готується вторгнутися в Ліліпутію.
Гуллівер відповів раднику, що готовий захищати країну, але не буде влазити в розборки між партіями.

Глава 5
Острів Блефуску був відділений від Ліліпутії невеликою протокою, найбільша глибина якої не перевищувала 6 футів. Гуллівер розгледів в підзорну трубу п’ятдесят кораблів, які чекали попутного вітру, щоб напасти на Ліліпутію.
Гуллівер взяв п’ятдесят мотузок з гачками, перебрався через протоку і під зливою стріл пов’язав всі кораблі. Йому довелося одягнути окуляри, щоб стріли не вибили йому очі. Потім Гуллівер обрізав якоря і потягнув весь флот до Ліліпутії.
Імператор чекав закінчення вилазки на березі. Він бачив, що наближається флот, але не помічав у воді Гуллівера. Тому на короткий час почалася паніка. Однак Гуллівер закричав “Хай живе імператор Ліліпутії!”, І паніка припинилася.
За цю операцію Гуллівер отримав титул нардака, найвищий в країні.
Імператор хотів, щоб Гуллівер пригнав таким же чином й інші кораблі Блефуску, але той відмовився, не бажаючи бути причиною поневолення цілого народу.
Після цього імператор став ставитися до Гуллівера прохолодно.
Незабаром між ліліпутами і Блефуску був укладений вигідний мир, а посли Блефуску всіляко нахвалювали Гуллівера і запрошували відвідати свою країну.
А незабаром Гулліверу вдалося вельми незвичайним способом загасити пожежу в імператорському палаці. Вогонь загрожував спалити всю будівлю і Гуллівер помочився на нього, і пожежа була погашена.
Однак після цього випадку на Гуллівера затаїла злість і імператриця, яка відмовилася повертатися в кімнати, врятовані від пожежі таким екстравагантним способом.

Глава 6
Жителі Ліліпутії мали зріст трохи більше шести дюймів і все інше в цій країні було настільки ж маленьким. Вони ховали померлих головою вниз, писали навскіс сторінки. Донощиків ліліпути не любили і якщо донос був помилковим, донощика чекало суворе покарання. Більше ніж злодіїв, ліліпути не любили шахраїв і зазвичай карали їх смертю.
Зате суворе дотримання законів винагороджувалося, законослухняні ліліпути отримували грошову винагороду.
При виборі людини на будь-яку посаду перевага віддавалася її моральними якостями, ніж розумовим. Невдячність в Ліліпутії вважалася тяжким злочином.

Дітей в країні виховували в виховних установах і вважалося, що діти нічим не зобов’язані батькам. Хоча оплачувати виховання дітей були зобов’язані батьки, яким давалося право двічі на рік відвідувати своїх дітей. Хлопчики і дівчатка виховуються окремо, за винятком дітей робітників і селян, які взагалі не отримували ніякої освіти.
Гулліверу пошили новий костюм, його обслуговували 300 кухарів. І одного разу до нього на обід прийшов імператор з лордканцлером Флімнапом, який кидав на Гулівера ворожі погляди. Він був незадоволений витратами, які були необхідні для життя Гуллівера.
До того ж Флімнап ревнував Гуллівера до своєї дружини, яка часто приїжджала в гості до Гуллівера. Але його підозри звичайно ж були безпідставними.

Глава 7

Одного разу до Гуллівера прибула одна важлива особа і розповіла про звинувачення, які висунули проти нього Болголам і Флімнап. Його звинувачували в гасінні пожежі в палаці, у відмові привести весь флот Блефуску і в спілкуванні з посольством Блефуску, тобто в державній зраді.
Обвинувачі вимагали смерті для Гуллівера, але імператор милостиво вирішив, що достатньо буде просто позбавити його очей. Після довгих суперечок було прийнято рішення засліпити Гуллівера і поступово заморити його голодом.
Щоб уникнути цієї неприємності, Гуллівер вирішив відвідати Блефуску. Він відв’язав один корабель, склав на нього свій одяг і швидко досяг Блефуску.
Там він був привітно прийнятий самим імператором Блефуску. Однак Гуллівер не сказав імператорові про свої наміри.

Глава 8
Через три дні Гуллівер помітив в морі перевернутий човен. За допомогою цілого флоту йому вдалося доставити човен на берег і оглянути. Човен виявився цілим. Гуллівер привів його на веслах до столиці Блефуску і став просити імператора допомогти йому оснастити човен вітрилами і дати йому провізії, щоб він зміг відправитися додому.
Імператор Блефуску погодився допомогти Гулліверу.
Тим часом, імператор Ліліпутії зажадав повернути йому Гуллівера, зв’язаного по руках і ногах, щоб стратити його. Імператор Блефуску відповів, що не може це зробити, але розповів про човен і про те, що Гуллівер збирається повернутися додому і тоді його проблема буде вирішена сама собою.
Імператор Блефуску запитав Гуллівера, чи не хоче той вступити до нього на службу, але Гуллівер відмовився. І дізнався, що імператор був дуже задоволений таким рішенням.
Через місяць все було готово до відплиття. Гуллівер завантажив на човен безліч провізії, і між іншим взяв шість живих корів, двох биків, і овець з баранами, щоб розводити їх на батьківщині.
Нарешті Гуллівер відплив на човні і через кілька днів потрапив на англійський корабель. Цей корабель доставив його до Англії.
Коровам і вівцям припала до смаку англійська трава і вони розмножилися.
Гуллівер недовго пробув удома. Тяга до подорожей не залишала його. І через два місяці він попрощався з дружиною, сином і дочкою і знову відправився у плавання.

Аудіокнига «Мандри Гуллівера» 1 частина (скорочено)

“Мандри Лемюеля Гуллівера” 1 частина аналіз

АвторСвіфт Дж.

Назва – “Подорожі Гуллівера. Подорож до Ліліпутії”

Жанр: фантастичний роман

“Подорож до Ліліпутії” головні герої 
  • Лемюель Гуллівер – хірург. Сміливий і спритний, розумний і добрий, готовий завжди допомогти слабшому. Він завжди намагався бути справедливим і нікому не завдавав зла.
  • Імператор ліліпутів – допитливий, справедливий, підступний.
  • Скайреш Болголам – адмірал ліліпутів. Злий, підступний, жорстокий.
  • Рельдресель – таємний радник. Хитрий і підступний.
  • Флімнап – с карбник, лордканцлер. Жорстокий, заздрісний, ревнивий.
  • Імператор Блефуску – хитрий і справедливий.
“Подорож до Ліліпутії” сюжет

Після корабельної аварії Гуллівер виявляється зв’язаним на березі.
Він опинився серед ліліпутів і якийсь час живе бранцем в столиці.
Ліліпути переконуються в доброті Гуллівера і дарують йому свободу.
Гуллівер захоплює флот ворожої країни Блефуску і гасить пожежу в палаці.
Гулліверу доводиться тікати з Ліліпутії і він знаходить притулок в Блефуску.
Гуллівер знаходить човен і пливе до Англії.

Чому вчить твір “Подорож до Ліліпутії”?
Роман вчить бути чесним, добрим і справедливим. Захищати слабких, допомагати іншим людям. Вчить не бути дріб’язковим. Вчить знаходити вихід в будь-якій ситуації і не бояться труднощів. Вчить ніколи не втрачати надії і любити свою Батьківщину.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. мама

    ето 1 часть

    Відповіcти
  2. Роман

    Дуже дякую, прочитавши твір, не дуже зрозумів його мету і тому подібне, не бачив, чого воно мене навчило. Дякую, що показали це, дуже складно побачити маленькі деталі.

    Відповіcти