Олександр Блок біографія скорочено

Олександр Блок біографія скорочено українською мовою поета, класика російської літератури 19-20 століть викладена в цій статті.

Олександр Блок біографія коротко

Олександр Олександрович Блок народився 16 (28) листопада 1880 року в Санкт-Петербурзі в висококультурній сім’ї (батько — професор, мати — письменниця).
У 1889 році був відданий в другий клас Введенській гімназії, яку закінчив у 1898 році. Потім навчався в Петербурзькому університеті, де навчався спершу на юридичному факультеті , а після — на історико-філологічному. До слова, ректором університету був його дідусь А.Н. Бекетов.
Перші вірші були написані Блоком в п’ятирічному віці.
У 16 років Олександр Блок займався акторською майстерністю, прагнучи підкорити сцену.
У 1903 році Блок одружується на доньці знаменитого вченого Д.І. Менделєєва — Л. Д. Менделєєва.

У наступному році було вперше надруковано вірші Блока, що вийшли в збірнику під назвою «Вірші про прекрасну даму».
У 1909 році відбувається дві важкі події в сім’ї Блока: помирає дитина Любові Дмитрівни і помирає батько Блока. Щоб прийти в себе, Блок зі своєю дружиною їдуть відпочити в Італію. За італійські вірші Блока обрали в творче угрупування «Академія»

Творчість Блока містить кілька напрямів. Для ранніх його творів властивий символізм. Подальші вірші Блока розглядають соціальне становище народу. Він глибоко переживає трагічну участь людства («Роза і хрест», 1912), потім приходить до думки про обов’язкову відплату (цикл «Відплата» 1907-1913 , цикл «Ямби» 1907-1914). Одним з найвідоміших віршів Блока є «Ніч, вулиця, ліхтар, аптека».
Блок також плекав інтерес до дитячої літератури, написав безліч віршів, деякі з них увійшли до збірки для дітей «Круглий рік» та «Казки» (обидва — 1913)
Під час революції Блок не емігрував, став працювати у видавництві міста Петрограда. Революційні події в Петербурзі знайшли відображення у віршах, поемах ( «Дванадцять», 1918), статтях.
Перед смертю поет часто хворів. На запит про виїзд з країни для лікування і подальше клопотання Максима Горького політбюро ЦК РКП (б) відповіло відмовами.

Після такого рішення Блок відмовився приймати їжу і ліки, знищив свої записи.
Живучи в Петрограді серед злиднів, Олександр Блок помер від хвороби серця 7 серпня 1921 року.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *