«Остання справа Холмса» скорочено

«Остання справа Холмса» — розповідь Артура Конана Дойля, включена письменником до збірки оповідань «Спогади Шерлока Холмса».

«Остання справа Холмса» короткий зміст

Після одруження доктор Уотсон рідко бачить Шерлока Холмса. Одного вечора великий детектив приходить до свого вірного друга і розповідає про лондонського викладача математики, професора Моріарті. Професор — Наполеон злочинного світу, обплутав своєю павутиною весь Лондон. Він готує злочини, видобуває на них гроші, знаходить виконавців. Сам Моріарті невразливий, так як довести його причетність до злочинів неможливо.

Великий сищик вступив у боротьбу з професором. Моріарті ж порадив Холмсу відмовитися від боротьби, попереджаючи, що, погубивши його, великий сищик загине сам.

Ви сподіваєтеся перемогти мене — заявляю вам, що цього вам ніколи не вдасться. Якщо у вас вистачить уміння погубити мене, то запевняю вас, ви й самі загинете разом зі мною.

Отримавши відмову, Моріарті влаштував декілька замахів на Холмса, і тепер, передавши всі нитки поліції, великий детектив вирішує на час виїхати в континентальну Європу. Доктора Уотсона він просить поїхати з ним.

Заплутавши сліди, друзі виявляються в Женеві. Там Холмс дізнається, що арештована вся зграя, тільки професор вислизнув від поліції. Повертатися в Лондон Моріарті небезпечно, але він буде мстити Холмсу.

Гуляючи по мальовничих альпійським селах, Холмс не забуває про небезпеку. Великий сищик знову і знову повторює, що з радістю припинив би свою діяльність, якби суспільство було позбавлене від професора Моріарті. Він озирається на свій життєвий шлях з почуттям глибокого задоволення, адже завдяки йому повітря в Лондоні стало чистішим.

Друзі відвідують Рейхенбахський водоспад. Доктор Уотсон отримує листа, в якому його терміново викликають в готель для допомоги хворому. Доктор повертається в готель, залишивши друга одного. З’ясувавши, що сталася помилка, він біжить до водоспаду. Там він знаходить записку від Холмса — той повідомляє, що має зустрітися з професором Моріарті і остаточно з’ясувати стосунки.

Дорогий мій Уотсон, — говорилося в записці. — Я пишу Вам ці рядки завдяки люб’язності містера Моріарті, який чекає мене для остаточного вирішення питань, що стосуються нас обох.

Огляд місця події показує, що обидва супротивники впали у прірву, а доктор Уотсон згадує свого друга як наймудрішого і найшляхетнішого з усіх відомих йому людей.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *