Панас Мирний хронологічна таблиця

Панас Мирний хронологічна таблиця життя і творчості українського прозаїка та драматурга викладена в цій статті. Цікаві факти про Панаса Мирного відкриють невідомі сторінки з життя письменника.

Панас Мирний хронологічна таблиця

Дата Подія
13 травня 1849 Панас Якович Рудченко народився в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Навчався в Миргородському та Гадяцькому повітовому училищах.
1863 Почалася Чиновницька служба Рудченка в Гадяцькому повітовому суді.
з 1864 Працює в канцеляріях Прилук, Миргорода.
1869 Збірка «Народные южнорусские сказки»
з 1871 Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті.
1870-1880 Письменник продовжує інтенсивно працювати, його твори, в зв’язку з цензурними переслідуваннями українського слова в Російській імперії, друкувались переважно за кордоном і в Наддніпрянській Україні, тому були майже невідомі широким колам читачів.
1874 В журналі «Правда» побачили світ нарис «Подоріжжя од Полтави до Гадячого» та оповідання «П’яниця»
1875 В співавторстві з братом Іваном Біликом було закінчено роботу над романом «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», але вперше опублікований в Женеві у 1880 році. Брав участь у нелегальній роботі революційного гуртка «Унія», який був утворений у Полтаві; під час обшуку в нього були знайдені заборонені політичні видання.
1877 В Женеві з’являється повість «Лихі люди»
1883 — 1884 Публікуються перші дві частини роману «Повія» та два оповідання з циклу «Як ведеться, так і живеться»
1886 У Києві виходять збірник творів письменника «Збираниця з рідного поля» та комедія «Перемудрив»
1900-1905 «До сучасної музи», «Сон», «До братів-засланців»
1914 Було заборонено вшанування пам’яті Шевченка, письменник у відозві, написаній з цього приводу, висловлює глибокий протест і обурення діями російської влади.
1915 Поліція розшукує «політично підозрілу особу» Панаса Мирного.Через те, що письменник, не бажаючи ускладнювати свої службові стосунки, весь час конспірувався, його особа для широких кіл читачів та й для офіційної влади була таємницею.
1919 Після встановлення Радянської влади в Україні Мирний, незважаючи на свій похилий вік, іде працювати в Полтавський губфінвідділ.
28 січня 1920 Помер Панас Мирний. Поховано його в Полтаві.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хронологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *